Prosím poraďte s rozvodem

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Prosím poraďte s rozvodem

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Tereza Růžičková a poslední změna je stará 3 roky, 6 měsíců.

• Autor

Omlouvámse Zaanonym

Dobrý den,

nejdříve vysvětlím situaci:

V rodinném domě žije muž a žena – manželé a 2 děti (13 a 19 let – studující). Manželství trvá cca. 20 let. Žena začala před půl rokem manžela podvádět s jiným chlapem a manžel se o tom dozvěděl. Ona se přiznala a dostala šanci, že když s tím přestane, tak se na všechno zapomene. Podvádí dál. Manžel se chce nechat rozvést i když ženu opravdu miloval. Manžel celý život vydělává na celou rodinu, postavil barák, koupil auta, podniká. Žena asi 10 let manželství nepracovala a byla doma, jinak měla vždy výdělek tak do 10 tisíc, který většinou utratila za vlasy, nehty atd.

Moje otázka?: Jak to udělat, aby žena neměla nárok na polovinu majetku a tudíž donutila své děti a (ex)manžela prodat barák a shánět si bydlení? Ještě připomínám, že ona nikdy žádné zisky neměla a důvod rozvodu je její nevěra.

PS: Dostala nabídku, že dostane nový byt, auto a nebude muset platit alimenty (děti chtějí zůstat s otcem) – odmítla.

Děkuji za rady a přeji hezký den

• #28330 Reply

Notářské Služby

Občanský zákoník říká:

Zanikne-li společné jmění manželů, provede se vypořádání, při němž se vychází z toho, že podíly obou manželů na majetku patřícím do jejich společného jmění jsou stejné. Každý z manželů je oprávněn požadovat, aby mu bylo uhrazeno, co ze svého vynaložil na společný majetek, a je povinen nahradit, co ze společného majetku bylo vynaloženo na jeho ostatní majetek. Stejně tak se vychází z toho, že závazky obou manželů vzniklé za trvání manželství jsou povinni manželé splnit rovným dílem.

K této citaci je třeba ještě dovysvětlit, že "co ze svého" se myslí to, co měl ještě před svatbou, co zdědil nebo dostal darem. Jak vidíte, neřeší se zde, jak se kdo přičinil ani kdo manželství rozvrátil. Přesto asi bude užitečné si najmout rozvodového právníka.

• #28331 Reply

Tereza Růžičková

Dobrý den, bohužel náš vztah už skoro dva roky nefunguje a udržujeme pouze kvůli dětem. A já už nemůžu už to všechno ve mě bouchlo. Byt je můj a žádný další majetek nemám. Chtěla bych se zeptat co je potřeba k rozvodu a jestli je možný rozvod na kterém se my dva domluvíme???

Odpověď na téma: Prosím poraďte s rozvodem
Informace o uživateli: