Provident Financial

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Provident Financial

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Zuzana Zavadilová

Dobrý den jsem dluřníkem firmy Provident Financial.V době kdy jsem si u nich půjčovala 2O OOO Kč jsem bohuel neměla jinou možnost.Jde o to, že uvedených 2O OOO Kč jsem již dávno splatila a zbývá splácet takzvané úroky.Nastala však situace,kdy jsem musela zústat doma a starat se o osobu blízkou.Beru nyní 4OOO Kč sociální příspěvek.Několikrát jsem se pokoušela domluvit s vedoucím agentury na výši splátek,marně nejdřív se mu zdály splátky nízké,pak na ně přistoupil a pro jednu splátku si přijel, ale nezapoměl vyhrožovat.Nyní mi přišel výhružný dopis.Když jsem mu okamřitě volala co to má znamenat,zapřel mi,že jsme se na čemkoliv dohodli.Jednání pracovníků Providentu je do nebe volající a ůroky snad až nezákonné.Přesto jsem dost bezradná a nevím jak pokračovat v jednání s touto firmou.Budu vděčná za jakoukoliv radu.Zuzana Zavadilová

• #48771 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, dohodu o povolení splátek jste s ním měla sepsat písemně. To, že jste si spolu cosi ujednali ústně, se Vám bude obtížněji prokazovat. Pokračujte dál ve splácení podle původní dohody. Můžete se pokusit podat stížnost k vedení společnosti, ve které uvedete, že sice byla uzavřena dohoda, ale dotyčný pracovník podle ní nepostupuje. Skutečně bránit se bude muset ve chvíli, kdy proti Vám zahájí vymáhání pohledávky právní cestou. Pokud jde o výši jejich úroků, mají dobře zjištěné, kam mohou zajít a hlavním argumentem je to, že každý kdo si půjčuje, zná jejich výši. Záleží tedy jen a jen na něm, jestli tyhle značné úroky akceptuje nebo ne.

Odpověď na téma: Provident Financial
Informace o uživateli: