půjčka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lucie Jindrová a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #74327 Reply

  yrucre

  Bydlím s kamarádkou v bytě, který je v jejím osobním vlastnictví. Jelikož má nějaké finanční problémy chtěl bych jí pomoci a půjčit jí na řešení jejich dluhů peníze (cca 200 tis. Kč.). Jakým způsobem nejlépe půjčku ošetřit? Sama mi nabídla, že mě do doby než mi půjčku splatí nechá na katastru zapsat jako spolumajitele jejího bytu. Lze toto skutečně takto udělat a na základě jaké smlouvy?

 • #74329 Reply

  Lucie Jindrová

  Dobrý den,

  je třeba min. sepsat smlouvu o půjčce, velmi doporučuji sepsat ji u notáře s tzv. svolením k vykonatelnosti, což znamená, že by byla vykonatelná ihned bez nutnosti vést zdlouhavé soudní řízení.

  Navíc, být zapsán v KN jako spoluvlastník nemovitosti je také řešení – sepište darovací nebo kupní smlouvu na podíl na tomto bytě a tu vložte do katastru. Budete však hradit daně a to buď 7 % darovací daň u darování, nebo ona bude hradit 3 % daň z převodu + 15 % daň z příjmů (nevztahuje-li se na ní osvobození od této daně).

Odpověď na téma: půjčka
Informace o uživateli: