rada ohledně odhlášení

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti rada ohledně odhlášení

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Jan Buresch

Prodal sem dům a ve smlouvě měla být údajně klauzule o penále,pakliže se neodhlásím do určitého data.Jelikož sem vyděl smlouvu pouze u prodeje,od té doby ne,tak nevím,jestli to pravda je,nebo nikoli.Momentálně uběhlo asi půl roku od prodeje a já stále nemám vlastní byt,do kterého bych se mohl přihlásit.Dnes mi zavolal nový vlastník domu,že požádal národní výbor o mé odhlášení a přihlášení na tento výbor a následně ode mne bude požadovat tuto pokutu,což prý dnes už činí 160.000 kč.Na dům si nedělám nárok,ani do domu nechodím,ani se nijak k domu nehlásím,pouze mám v občanském průkazu trvalé bydliště.Jak se mohu proti pokutě bránit.Děkuji za radu.Buresch

• #62212 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

začnu tím, že nerozumím tomu, jak je možné, že jste "smlouvu viděl jen u prodeje a nyní ji nemáte".

To je totiž naprosto zásadní věc. Pokud tam takové ustanovení o povinnosti odhlásit si údaj o trvalém bydlišti do urč. data je a Vy jste tuto povinnost porušil, má kupující na penále nárok (neřeším již otázku přiměřenosti a dobrých mravů, to je na případném soudu).

Skutečnost, že nemáte vlastní bydlení kupujícího zajímat nemusí, Vy jste zřejmě měl určitou povinnost, kterou jste porušil.

Jako první krok se však podívejte do smlouvy – musíte jí mít doma, nebo požádejte kupujícího o zaslání kopie. Pak uvidíte, jestli je jejich požadavek oprávněný.

Odpověď na téma: rada ohledně odhlášení
Informace o uživateli: