Realitní kancelář

Forum Fóra Občanské právo Různé Realitní kancelář

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martin Zlatník a poslední změna je stará 2 roky, 1 měsíc.

• Autor

Martin Zlatník

Dobrý den,
    rád bych se zeptal jak mám postupovat v případě, že chci zrušit objednávku služeb realitní kanceláře, u které jsem chtěl realizovat koupi rodinného domu, který jsem si sám našel a oni mi pouze zprostředkovali kontakt s prodávajícím. V dobré víře jsem s nimi chtěl koupi realizovat avšak z jejich strany došlo jednak k časovým průtahům (odjezd makléře na dovolenou a jeho zástupce nekomunikoval. Po telefonické dohodě o změně výše zajištění hypotéky pracovnice RK tuto nezrealizovala) a nečinnosti a dále pak k poškození mého dobrého jména jako kupujícího, kdy prodávajícímu realitní makléř sdělil, že prodej domu nebyl dosud zrealizován, neboť jsem nedodal podklady k vyřízení hypotéky. Což ovšem nebyla pravda, neboť tyto doklady jsem RK dodal ještě před podepsáním výše uvedené objednávky – a to e-mailem, kde mám následně další komunikaci s pracovnicí RK. V této objednávce je uvedeno, že mám zaplatit provizi RK, i pokud s prodávajícím podepíšu kupní smlouvu bez pomoci jejich kanceláře. Obrátil jsem se na ně v době, kdy jsem měl rodinné problémy a situace pro mne byla již déle neúnosná a já se rozhodl ji řešit odstěhováním se. Nicméně z důvodu, kdy jsem se dozvěděl, že makléř sdělil prodávajícímu ten výmysl jsem se rozhodl, že s touto RK již nadále nechci spolupracovat. Mají i v tomto případě nárok na požadovanou odměnu, když naopak oni poškodili mne? Děkuji a přeji příjemný den.

Odpověď na téma: Realitní kancelář
Informace o uživateli: