Re:dědictví orné půdy se smlouvou o pronájmu

Forum Fóra Občanské právo Dědictví Re:dědictví orné půdy se smlouvou o pronájmu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Zeman a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #71121 Reply

  Emil Kalina

  Dobrý den.Omlouvám se,že Vám dělám v sekci trochu zmatek,

  ale málo jsem stránku prostudoval.

  Zdědil jsem pozemek orné půdy.Zůstavitel měl uzavřenou

  smlouvu o pronájmu s jistou a.s.Nyní mi zástupce a.s. tvrdí,že jsem nabytím pozemku zárověň vstoupil i do smlouvy,uzavřené mezi zůstavitelem a jimi(a.s.).Sdělil mi,že vyhotoví návrh na smlouvu o dalším pronájmu, ve kterém uvede podmínky k jejímu uzavření.

  Myslím,že toto tvrzení nemá zákonnou oporu.Mám za to, že

  úmrtím majitele(pronajímatele) všechny takové smlouvy jsou anulovány a záleží jen na dědici,zda je obnoví nebo

  ne.Toto je meritum mé prosby k Vám.

  Děkuji za pochopení a odpověď – Váš Emil Kalina

 • #71123 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  zklamu Vás – pravdu má onen zástupce a.s. Změnou vlastníka (ať už v dědictví či koupí apod.) dojde k tomu, že nový vlastník vstupuje do původního nájemního vztahu s nájemníkem a nemůže tak svévolně změnit její ustanovení. Bude tedy záležet na vzájemné dohodě, jestli se rozhodnete uzavřít novou smlouvu s odlišnými podmínkami, pokud se na tom dohodnete. Jestli ne, pořád bude platit stará nájemní smlouva a Vy musíte její ustanovení respektovat.

 • #71124 Reply

  Antonín Polach

  Zdědil jsem zemědělskou půdu o výměře cca 32 arů v katastrálním území, v němž je vyhláškou 287/2007 Sb.stanovena cena 9,03 Kč/m. Existuje předpis podle něhož lze stanovit výši nájmu nebo je to věcí dohody?

 • #71125 Reply

  Jan Tošner

  Rád bych věděl , zda nájemní smlouva na pronájem zemědělské půdy evidované ve zjednodušené evidenci ( parcely PK ) zaniká převedením parcel PK do stavu KN ( vytčení hranic v terénu , vyhotovení geometrického plánu a jeho vklad resp. záznam do katastru nemovitostí .

  Dále bych rád věděl , zda může být smlouva o pronájmu zemědělské půdy uzavřena pouze ústně a zda taková smlouva přechází na nového vlastníka .

  Děkuji a přeji hezký den

  Jan Tošner

 • #71126 Reply

  Robert Holacký

  Dobrý den,prosím o radu ve věci nájemní smlouvy o pozemku.

  Asi před rokem jsme si s přítelkyní koupily rodinný dům ke kterému nám byl prodán pozemek orné půdy.Až při zakoupení jsme se dozvěděly že bývalá majitelka která již nežije,měla uzavřenou smlouvu s jistou společností o pronájmu s podmínkami se kterými nesouhlasíme,ale bylo nám řečeno že smlouvu která byla uzavřena s bývalým majitelem musíme podepsat protože přechází na nás,prosím vás o radu jestli tomu tak opravdu je a pokud ano,jestli je možné se nějak bránit abychom nemusely na dané podmínky přistoupit.Podotýkám že v katastru nemovitostí před koupí nebylo k domu ani pozemku napsáno žádné věcné břemeno.Děkuji za odpověď.Holacký

 • #71127 Reply

  Milan Zeman

  Smlouvu podepisovat nemusíte, protože ji již měla uzavřenou předchozí majitelka. Zřejmě by se jednalo o podpis nové smlouvy. Jinak si znovu přečtěte horní příspěvek.

Odpověď na téma: Re:dědictví orné půdy se smlouvou o pronájmu
Informace o uživateli: