Reklamace dětské obuvi

Forum Fóra Občanské právo Různé Reklamace dětské obuvi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Šéfredaktor a poslední změna je stará 9 let, 9 měsíců.

• Autor

Milena Formanová

Dobrý den.

Koupila jsem u prodejce pro svého 2-letého syna dětskou sportovní obuv. Syn obuv užíval nepravidelně, cca. 30 krát, vždy okolo 2 hodin chůze. Po uvedeném užívání došlo u obuvi na jedné botě k prasknutí pogumované špičky, odlepení kožené ozdoby a odpárání části suchého zipu na zapínání. Po 45 dnech od zakoupení, jsem šla obuv reklamovat u prodejce z důvodu neplnění svého účelu, jelikož prasklá špička umožňovala průniku vlhka do obuvi. Požadovala jsem výměnu zboží. Prodejce reklamaci přijal s tím, že nelze vyřídit věc jinak, než zaslat obuv k posouzení vady výrobci. Reklamace se vrátila s tím, cituji: " dle § 619 – změny na obuvi nejsou důsledkem nekvalitního výrobku, ale jsou způsobeny poškozením nebo opotřebením. Za takto vzniklé vady prodávající neodpovídá. Jedná se o mechanické poškození nezaviněné výrobcem. Reklamaci takového druhu není možno uznat za oprávněnou. Reklamační dobu nelze zaměňovat s životností výrobku tj.dobou po kterou při správném užívání a ošetřování může ke svým vlastnostem, danému účelu a intensitě používání vydržet."

Domnívám se, že prodejce ani výrobce nepostupovali v případě mé reklamace správně. Domnívám se, že za dobu a při intenzitě užívání nelze mluvit o takovém opotřebení a stejně tak poškození užíváním dítětem, které obuv zatěžuje minimálně.

Můžete mi, prosím Vás, poradit, zda-li prodejce a výrobce postupovali plně v souladu se zákony a jaký bych měla zvolit případný další postup v reklamaci zboží? Děkuji Formanová

• #32675 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, pokud Vám nechtějí ohledně reklamace vyhovět, máte jedinou možnost a to obrátit se na soudního znalce, který posoudí důvod poškození obuvi. Se znaleckým posudkem se poté opět obraťte na výrobce; pokud bude ve Váš prospěch, je pravděpodobné, že Vám reklamaci uznají. Jinak budete muset věc řešit soudní cestou.

Mgr. Lucie Jindrová

Odpověď na téma: Reklamace dětské obuvi
Informace o uživateli: