Reklamace kočárku

Forum Fóra Občanské právo Různé Reklamace kočárku

Zvolené téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Svojtková a poslední změna je stará 4 roky, 1 měsíc.

• Autor

Jana Rašková

Dobrý den, před ca. 5 měsíci jsme zakoupili poměrně drahý kočárek. Od samého začátku s ním máme problémy, nejdříve v neustále pískajícím kolečku… poté v zatáčení kočárku doprava a v neposlední řadě při krátkém rozeběhu se od předního kolečka rozetřepe celý kočár! Již jsme kočár jednou reklamovali (pro pískající kolečko a zatáčení doprava) – při vrácení kočárku nám pouze řekli, že je to v normě – čili dá se říct "reklamace neuznána" S kočárkem nebylo nic uděláno a všechny 3 vady jsou stále aktuální. Co jako kupující zmůžu proti prodávajícmu? Kočárek prý můžu zase přivézt na reklamaci, ale mám pocit, že jen budu pár týdnů opět bez něj, ale reklamaci mi opět neuznají, neb prodávající mi už do telefonu řekl, že prý "jsou to normální jevy" Co vše mohu na prodávající vytáhnout a jak se zachovat v případě, že opět uvednou, že je to "v normě" Avšak my tentýž pocit nemáme? Děkuji

• #33912 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, při neoprávněném neuznání reklamace nebo neochotě se můžete bránit u soudu. Kočárek také můžete nechat posoudit u znalce, ten by měl stanovit, že se jedná o vadu, za kterou odpovídá prodávající. Jeho konstatování, že "je to v normě" není dostatečně určité. V prvních 6 měsících od koupě můžete uplatnit rozpor s kupní smlouvou, jelikož výrobek nemá požadované vlastnosti. Prodávající by měl vadu odstranit nebo věc vyměnit. Když to nebude možné, má poskytnou slevu z ceny anebo vrátit peníze, podle toho, co kupující požaduje. Poradit se můžete i v regionální poradně Sdružení obrany spotřebitele. Můžete také podat podnět na Českou obchodní inspekci.

• #33913 Reply

Jana Rašková

děkuji za rychlou radu, ještě bych měla dotaz trochu z jiného soudku… Nevíte náhodou jak to funguje, když – pro ČR je určitý výhradní dovozce kočárků Jané, avšak prodávající tyto kočárky nekupuje přes něj, ale přes poláky. Je toto vůbec možné? Nemá prodávající povinnost nakupovat u výhradního dovozce pro ČR?

• #33914 Reply

Petra Meisnerová

Dobrý den, prosím o radu a zároveň i o pomoc.Dne 27.7.2007 jsem zakoupila sportovní kočárek.26.2.2008 jsme kočárek reklamovala z důvodu vybočování (táhnutí) kočárku vždy na jednu stranu.Reklamace byla vyřízena s tím,že byla srovnána geometrie kol.Po převzetí do užívání jsem opět zjistila stejnou vadu a ihned znovu reklamovala.Reklamace byla vyřízena s tím,že byla opět srovnána geometrie kol a tzv."vybočování"kočárku nelze brát jako závadu.Po mém nesouhlasu s tímto vyjádřením jsme s prodávajícím sepsali reklamaci se žádostí o vrácení peněz.Poté mi bylo prodávajícím sděleno,že se jedná o tzv."áčkovou"konstrukci kočárku,což znamená že vybočování může nastat.Načež jsem mu odpověděla,že jsem na tohle nebyla při koupi upozorněna.Teď čekám na odpověď naší reklamace.Co můžu očekávat,vrátí mi skutečně peníze?Kočárek byl poměrně drahý.Děkuji.

• #33915 Reply

Anna Růžičková

Dobrý den měla bych dotaz: Před dvěma měsíci sme si zakoupili kočárek a niní po dvou měsíčním používání se nám na pevném lůžku proležela matrace, tak že dcera leží na tvrdé podložce(prkně pod matrací) byli sme toto reklamovat a bylo nám zděleno že to není možné vyreklamovat. Zajímalo by mě jestli mám právo na náhradu nebo vrácení peněz. Domnívala jsem se že záruka se vstahuje i na matraci jelikož byla součástí kočárku. Mnohokrát děkuji za odpověď

• #33916 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, do toho, jaké jsou vztahy mezi podnikatelem a jeho dodavateli, Vám jako spotřebiteli nic není. S právy spotřebitele to nemá co dělat. Prodávající odpovídá za zboží, které nabízí a prodává, a to, od koho si zboží zajišťuje, je jeho věc. Jestli tím porušuje nějaká exkluzivní práva někoho jiného, pak je věcí výhradního odběratele, aby si něco takového ohlídal.

• #33917 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nemohu vědět, co Vám prodávající sdělí a jak se k věci postaví. Jestli Vám reklamaci zamítne, pak musíte zvážit pomoc znalce, můžete kontaktovat hospodářskou komoru ohledně mediačního a rozhodčího řízení určeného pro spotřebitele, navštívit poradnu Sdružení obrany spotřebitelů, podat podnět na ČOI nebo rovnou zvážit žalobu. To vše by jste se ostatně již dozvěděla, pokud by jste si před vložením dotazu prošla diskuze na téma odpovědnosti za vady.

• #33918 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, záruka se vztahuje na všechny součásti kočárku. Ohledně dalšího postupu si přečtěte odpověď na předchozí dotaz a projděte si diskuze na téma reklamací na http://www.pravnik.cz/forum/topic-469.html.

• #33919 Reply

Sylvie Planková

Dobrý den, mám prosbu. Před rokem jsem koupila nový sport.kočárek přes inter.prodejce. Paní s prodejem na inter.skončila, ale ŽL má stále vedený. Spojila jsem se s ní, že mám na kočárku pokažené brzdy. Po domluvě jsem jí ho zaslala na reklamaci. Paní mi ještě mailem potvrdila, že kočár dorazil a že ho posílá dál na opravu dodavateli a dál mě bude kontaktovat. Uplynulo více jak 40 dní, žádná odezva. Napsala jsem tedy doporučený dopis s dodejkou(přišla mi už potvrzená), že odstupuji od smlouvy, požaduji vrátku peněz. Uvedla jsem své číslo účtu. Ale neuvedla jsem lhůtu do kdy požaduji peníze. Je zákonem stanovené do kdy musí prodejce vrátit peníze? A pokud mi prodejce nevrátí peníze, jak mám dál postupovat? Podat trestní oznámení? Jedná se o 8000,-, nechci dopadnout, abych neměla peníze ani kočár. Předem moc děkuji za radu.Planková

• #33920 Reply

Irena Stenzlová

Dobrý den,letos jsem si kupovala kombinovaný kočár i s autosedačkou a taškou na madlo přes internet.Je zkombinován ze 2 barev.Přes léto jedna z barev na střeše kočáru změnila hodně barvu.Pouze na střeše,nikde jinde.Napsala jsem prodejci,jestli mám právo na reklamaci a on mi odpověděl,že to konzultoval s distributorem i výrobcem a že by reklamaci zamítli,protože se nejedná o výrobní vadu,nýbrž pouze o vliv běžného používání kočárku v letních měsících za slunečního svitu.Je to opravdu tak?Děkuji za odpověď

• #33921 Reply

Martina Bradová

Dobrý den,před rokem a pul jsme zakoupili golfky, které jsme nyní reklamovali, jelikož přestala fungovat brzda a ulomila se rukojeť. Dodavatel mi sdělil, že se jedná o mechanické poškození uživatelem a že musíme zaplatit za opravu 1500kč. Kočárek byl poměrně drahý a zaplatit za reklamaci takovou částku se mi zdá příliš drahé.Nemohla se rukojet ulomit z důvodu vadného materiálu? Děkuji za odpověď.

• #33922 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, peníze by měla vrátit do 30 dnů. Ovšem trestní oznámení Vám žádné peníze nevrátí, to musíte podat žalobu o zaplacení, kde uvedete kdo, kolik a z jakého důvodu Vám dluží. Bude se požadovat vrácení peněz včetně úroků. Jestli nevíte jak na to, jděte za advokátem.

• #33923 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to není otázka pro právníka, ale pro znalce z příslušného oboru (např. textilního). Výrobky by měly mít zajištěnou jistou kvalitu, odolnost a "stálobarevnost", což by znalec vyhodnotil ve svém posudku.

Jinak reklamace není pouze o výrobních vadách, pokud jsou vadné nebo nekvalitní i použité materiály, vztahuje se odpovědnost za vady i na ně.

Domnívám se, že s argumenty o sluníčku by v případné spotřebitelském sporu prodávající příliš neuspěl.

• #33924 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, kupující za reklamační řízení nic neplatí. Pokud se dospěje k závěru, že je chyba na jeho straně, pak si buď opravu zaplatí a jestli se závěrem o reklamaci nesouhlasí, pak se musí obrátit na znalce a na základě posudku věc řešit dál. Viz http://www.pravnik.cz/forum/topic-469.html.

• #33925 Reply

Vasek Pokorny

Dobry den prosim o radu . Před 7 měsici jsme si koupili kočarek mikrus . Po 6 měsicich uživani nam začali reznout chromova kolečka i čast chromovaneho ramu . Při reklamaci nam bylo řečeno že to je špatnou udržbou a že se musi čistit po každe prochzce a mazat nejakou pastou . Ale nikde neni napsane že se musi čistit nebo mazat nejakou pastou . Kolečka nam vyměnili , ale ram zustal stejne rezavi . Co mužeme dal delat nebo kam se mužeme obratit ? dekuji

• #33926 Reply

Vasek Pokorny

Dobry den prosim o radu . Před 7 měsici jsme si koupili kočarek mikrus . Po 6 měsicich uživani nam začali reznout chromova kolečka i čast chromovaneho ramu . Při reklamaci nam bylo řečeno že to je špatnou udržbou a že se musi čistit po každe prochzce a mazat nejakou pastou . Ale nikde neni napsane že se musi čistit nebo mazat nejakou pastou . Kolečka nam vyměnili , ale ram zustal stejne rezavi . Co mužeme dal delat nebo kam se mužeme obratit ? dekuji

• #33927 Reply

Vasek Pokorny

• #33928 Reply

jana foldynová

Dobrý den chtěla jsem se zeptat a hlavně poradit s kočárkem Peg Perego GT3 , který jsme zakoupila v měsíci říjnu roku 2009 v prodejně Sam Baby v Ostravě. Kočárek máme doma 10 měsíců a minulý měsíc jsme ho dávali do reklamace kvůli aretaci předního kola a kompletně rozviklané kontrukce. Prodavačka nám sdělila že ještě tento kočárek nebyl reklamován, a že je velmi kvalitní. Bohužel my máme kočárek deset měsíců a zasílali jsme ho dvakrát na reklamaci a kočárek nám dělá opět to samé a snad i více než předtím:( Na reklamačním papíře od výrobce nám bylo zasláno že reklamace není uznaná ale je opraven a to zdarma.Kočárek je ještě 1rok a 3měsíce v záruce. Po druhém zaslání kočárku na reklamaci kočárek nezasílali do Prahy ale jen se telefonicky kontaktovali s výrobcem a ten opět sdělil a odfaxoval že reklamace není uznaná a chyba je opotřebením. Prosím poradte mi co mám udělat zda znovu dát kočárek do reklamace nebo se obrátit na soudního znalce přes kočárky?? Moc děkuji Foldynová Jana

• #33929 Reply

Monika Perkova

Dobrý den, mám dotaz. Co mám dělat když jsem si před pěti dny koupila golfový kočárek ale byl s komisního prodeje. Údajně použity dvakrát. Nic mu nebylo tak jsme ho vzali. Ale zjistili jsme proč byl vrácen.dcera se nám třikrát s ním převrátila a to v něm ležela.není vůbec stabilní.chtěla bych ho vrátit dřív než se něco dceři stane ale nevím na co mám ze zákona nárok. Chtěla bych aby mi vrátili peníze a já mohla koupit jiný.děkujiDobrý den, mám dotaz. Co mám dělat když jsem si před pěti dny koupila golfový kočárek ale byl s komisního prodeje. Údajně použity dvakrát. Nic mu nebylo tak jsme ho vzali. Ale zjistili jsme proč byl vrácen.dcera se nám třikrát s ním převrátila a to v něm ležela.není vůbec stabilní.chtěla bych ho vrátit dřív než se něco dceři stane ale nevím na co mám ze zákona nárok. Chtěla bych aby mi vrátili peníze a já mohla koupit jiný.děkuji

• #33930 Reply

Jana Svojtková

Dobrý den, nevíte prosím vás někdo, kde najdu soudního znalce na kočárky v Jablonci? Stačí mi internetová adresa, kde se to dá najít. Díky

Odpověď na téma: Reklamace kočárku
Informace o uživateli: