Reklamace u ojetých automobiů

Forum Fóra Obchodní právo Různé Reklamace u ojetých automobiů

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Polák a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Bezdíček Petr

Dobrý den,

chtěl bych vědět jestli je nějaký specifický postup při reklamaci vad u ojetého automobilu nebo je to sortiment zboží který je jako každý jiný a tudíž se postupuje při reklamaci stejně jako třeba u televizoru.

Konkrétně,

koupil jsem v autobazaru ojetý automobil Mercedes Vito

a když jsem přijel domů,tak jsem zjistil že nejde ventilátor topení,el.zrcátka,nejdou zamknout zadní dveře a nejde zadní stěrač.Jak by měl autobazar postupovat a samozřejmě i já.

Za včasnou odpověď Vám předem děkuji.

S Pozdravem Bezdíček

• #36268 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

v tomto případě, kdy jste vadu zjistil do 6ti měsíců od převzetí vozu, máte možnost uplatňovat reklamaci s tím, že v této lhůtě se uvedené vady považují za existující již v době převzetí vozu. V takovém případě by to byl autobazar, kdo by v soudním sporu musel prokazovat, že automobil vady neměl.

• #36269 Reply

Petr Polák

Dobrý den, dne 14.2. jsem si zakoupil ojetý vůz na leasing v autobazaru. Nechal jsem tento vůz prověřit a zjistil jsem že na tomto vozidle bylo upravován stav km na tachometru. Tudíž celé vozidlo má najeto více km než je ve smlouvě udáno. Mám právo na vrácení automobilu???Děkuji..

Odpověď na téma: Reklamace u ojetých automobiů
Informace o uživateli: