reklamace vadného autorádia

Forum Fóra Obchodní právo Různé reklamace vadného autorádia

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vladimír Rada a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Vladimír Rada

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o radu jak postupovat v následujícím případě: před 3 měsíci jsem si koupil ojetý vůz v autobazaru, při předávání jsem zjistil nefukční autorádio, což nebylo v kupní smlouvě. Proto jsem prodejce přinutil do zápisu o technickém stavu vozidla (=příloha kupní smlouvy) zapsat toto řešení ze strany autobazaru: "Prodejce se zavazuje zajistit opravu nebo nové autorádio". Po cca. 2 týdnech mi bylo oznámeno, že rádio je neopravitelné a že shánějí druhé. Po mých dalších urgencích během následujících dvou měsíců mi stále není prodejce schopen (ochoten) říct jak pokročil v této věci a odkazuje se na neexistující dohodu o tom, že se mi sami ozvou až budou mít rádio nové, taková odpověď mě samozřejmě neuspokojuje. Jak mám toto důrazněji řešit z mé strany ? Dá se použít nějaká písemná smlouva mezi oběma stranami s pevně daným termínem dodání rádia s příp. uvedeným náhradním řešením – např. přiměřená sleva z kupní ceny ? Nerad bych toto hnal do krajnosti a řešil to soudně… Děkuji za pomoc a přeji hezký den ! V. Rada

Odpověď na téma: reklamace vadného autorádia
Informace o uživateli: