reklamace varný desky

Forum Fóra Obchodní právo Různé reklamace varný desky

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36255 Reply

  procházka m.

  Dobrý den,zakoupili jsme sklokeramickou varnou desku dle informací z katalogu měla se dát namontovat na troubu.To byl omyl,nejde to.Prodejna nám nechce převzít zpátky desku,prý to má být v originálném obalu…jak to mám udělat,když to bylo zabalené ve folii?má právo prodejna takhle jednat,když je jednoznačně prokázatelné,že deska nebyla vůbec použita a ani namontováná?jsou povini vrátit peníze nebo zabezpečit správnou desku?a v jakem termínu?děkuji

 • #36257 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, varná deska není zboží, na která by se vztahovalo to, že u těchto výrobků nelze odstoupit od smlouvy z důvodu porušení originálního obalu (to se týká DVD nebo softwaru). Navíc se jedná o smlouvu uzavřenou na dálku (přes katalog) a prodejce nesmí ve smlouvě nijak omezovat Vaše práva při uplatňování odpovědnosti za vady. Domnívám se, že prodejce nemá pravdu. Sepište odstoupení od smlouvy a odešlete ho s dodejkou prodejci, aby jste měl potvrzeno, že odstoupení bylo doručeno, eventuálně odešlete i se zbožím. V odstoupení také napište, že nebude-li posouzena Vaše záležitost v souladu se zákonem, budete se svých práv domáhat soudně, popřípadě stanovte prodejci lhůtu pro vyřízení.

Odpověď na téma: reklamace varný desky
Informace o uživateli: