Reklamační lhůta opravy autoservisu

Forum Fóra Občanské právo Závazkové právo Reklamační lhůta opravy autoservisu

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  PatSou a poslední změna je stará 1 rok, 11 měsíců.

• Autor

PatSou

Dobrý den,

nedávno jsem si nechal v servisu vyměnit převodovku, kterou jsem si sám obstaral. Někde v předu pod kapotou bude po této opravě patrně špatně dotažený šroub nebo zničený silentblok, jelikož auto po opravě od předu vibruje. Zvažoval jsem tedy reklamaci, ale na zakázkovém listu (který jsem obdržel až při placení, do té doby jsem ho neviděl) mají úplně dole napsáno:

„POZN.: záruka na provedenou práci a náhradní díly platí 3 měsíce pouze v případě, že náhradní díly budou dodány naší firmou.“

Jak jsem psal výše, převodovku jsem si obstaral sám, z poznámky jsem tedy vyrozuměl, že nemám právo na „zákonnou reklamační lhůtu“ na práci trvající 3 měsíce.

Chtěl bych se ale zeptat, zda je vůbec možné, aby si autoservis takto upravoval zákonem stanovené předpisy, nebo zda bych o tom neměl být alespoň před vykonáním opravy/výměny informován.

Děkuji,

Patsou

Odpověď na téma: Reklamační lhůta opravy autoservisu
Informace o uživateli: