Reklamce práce

Forum Fóra Obchodní právo Různé Reklamce práce

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslav a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Vlastimil Texler

Dobrý den

chci se zeptat zda mám nějáké právo v tomto případě.

Jedná se o přezutí pneumatik na automobilu. Na autě my byli přezuty pneumatiky letní za zimní v autoeizovaném servisu. Ale v tomto autoservisu při nasazování kol zpět, mechanici strhli dva závyty u brzdícího bubnu na zadním kole. Bylo mi řečeno že musím zakoupit nový bubem, aby bylo vše v pořádku. Za přezutí jsem zaplatil 900,- Kč a ještě k tomu si musim pořídit brzdový bubem který mi samy zničili. Mám tedy nějáké právo požadovat uhrazení této škody ? Nebo jejich práci reklamovat ?

Děkuji za odpověd.

• #36238 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, pokud Vám způsobili na autě škodu, samozřejmě máte právo domáhat se náhrady takové škody. Je však třeba, abyste měl "v ruce" nějaký protokol o způsobené škodě, nebo něco obdobného.

Pak se svého nároku můžete domáhat cestou soudní.

Nejprve však zašlete servisu dopis, popište mu situaci a požadujte uhrazení částky, kterou jste na opravu vynaložil, příp. chtějte opravu. Pokud neučiní dobrovolně, žalujte je.

Je vhodné vzít si k takovému sporu advokáta.

Mgr. Lucie Jindrová

• #36239 Reply

Jaroslav

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat, jak postupovat v případě, že při přebírání vozu po opravě laku v autorizovaném servisu mi bylo řečeno, že přestal fungovat zámek u dveří řidiče.

Než šlo auto do servisu, tak jsem nikdy problém se zámkem neměl. V servisu mi řekli, že mi zámek objednali a za týden mám přijet na výměnu. Platit si opravu mám však já!

Mám nějaké šance domoci se nějaké náhrady?

Děkuji za odpověď.

Jaroslav

Odpověď na téma: Reklamce práce
Informace o uživateli: