renta vyplácená pojišťovnou při rozhodnutí o nemoci z povolání

Forum Fóra Občanské právo Pojištění renta vyplácená pojišťovnou při rozhodnutí o nemoci z povolání

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  DAGMAR a poslední změna je stará 4 roky, 5 měsíců.

• Autor

Boučková

Šetření o nemoci z povolání u mne se blíží ke konci. Jakmile obdrží můj zaměstnavatel toto Rozhodnutí o přiznání nemoci z povolání a převedou mne na jinou a méně placenou práci a na kratší úvazek, jak je to s rentou vyplácenou jako doplatek do průměru? A pokud mi dají z důvodu nemoci z povolání výpověď, jak se pak postupuje při vyplácení této renty? Pokud bych odmítla převedení na jinou práci, protože by neodpovídala pracovní smlouvě, neztratím nárok na rentu? děkuji.

• #68627 Reply

DAGMAR

Byla mi přiznána nemoc z povolání s přiznáním ID 1. stupně. Pro náročnost původního zaměstnání,které jsem ze zdravotních důvodů nebyla schopna vykonávat a zaměstnavatel neměl pro mne práci vyhovující mému zdravotnímu stavu, byl se mnou dohodou rozvázán pracovní poměr. Obdržela jsem odstupné 12 měsíců, jsem vedena na úřadu práce.Můj dotaz je –

od jaké doby mě náleží renta

má odstupné vliv na vyplácení renty,

do kdy budu rentu pobírat,

bude-li mi přiznána a v jaké výši, pobírám-li ID

6000,-

• #68628 Reply

DAGMAR

Mám dotaz. Manželovi byla v říjnu 2010 zjištěna nemoc z povolání- lymská borelioza a následně v dubnu přiznán ČID na tuto nemoc. Přiznána mu byla pracovním lékařstvím v srpnu 2011. Od října 2010 do dubna 2011 byl na PN. Náleží mu ztráta na výdělku po dobu PN? Je směrodatné zjištění nemoci či přiznání.Dále má na rentu pro nemoc z povolání vliv odstupné, které mu bylu zaměst. vyplaceno – 12. měsiční odstupné

Odpověď na téma: renta vyplácená pojišťovnou při rozhodnutí o nemoci z povolání
Informace o uživateli:

Cancel