rezervacni smlouva s RK

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti rezervacni smlouva s RK

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63442 Reply

  Markéta Poláková

  Dobrý den,

  prosím o radu:měli jsme zájem koupit rodinný domek za 970.000,-Kč přes real.kancelář.Nemovitost bychom financovali úvěrem ze st.sporeni, ktery mame jiz predjednany.Složili jsme tedy rezervační zálohu 50.000,-a pozvali na nemovitost odhadce.Dva odhadci nám nezávisle potvrdili, že dům je ve špatném stavu a banka by jej jako zástavu nepřijala.RK ovšem uváděla, že na nemovitost lze úvěr čerpat.Navíc dům před měsícem koupil makléř oné RK společně s dalšími dvěma lidmi za 300.000,-Kč čistě za účelem jej obratem se ziskem prodat – odhadce ale nemůže nijak odůvodnit takto razantní zvýšení ceny během jednoho měsíce, navíc dům prý nemá vyšší hodnotu než oněch 300.000,- Byli jsme velmi naivní a až odhadci nám otevřeli oči-zjistili jsme na domě závady, kterých jsme si při prohlídce nevšimli:porušená statika, zatékání a vlhké stěny.. Lze za těchto podmínek požadovat navrácení zálohy?

  Děkuji za odpověď

 • #63444 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, záleží především na tom, co jste si sjednali a jek jsou nastaveny možnosti odstoupení. V krajním případě se budete muset bránit svá práva u soudu, ale výsledek ve Váš prospěch nelze předem zaručit.

Odpověď na téma: rezervacni smlouva s RK
Informace o uživateli: