Rodiče k ničemu

Forum Fóra Rodinné právo Děti Rodiče k ničemu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petr Tenkrát a poslední změna je stará 6 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #30997 Reply

  Petr Tenkrát

  Dobrý den. Mám přítelkyni, které je 18 let- studuje 3. ročník na soukromém gymnáziu. Těsně po 18tých narozeninách jí matka vyhodila z bytu. Její otec bydlí s přítelkyní, šla tedy za otcem poprosit o pomoc. Jeho přítelkyně svolila, aby přespávala u ní v takovém záložním bytě(skladu) než si najde nějaké bydlení, ale. Matka jí měsíčně posílá 1000Kč- sama má asi 11000 měsíčně. Otec přítelkyni dává 2600Kč, je podnikatel a měsíčně má zhruba 20 000- 50 000. Jelikož se rodiče přítelkyně nijak nestarali, rozhodla se naše rodina zrekonstruovat pokoj u nás v domě s tím, že se tam s přítelkyni spolu nastěhujeme. Chci se zeptat, jaká by měla být výše příspěvků na dítě, jelikož se ani jeden z rodičů o své dítě nestará, měli by platit oba, ale 3600Kč měsíčně je směšná částka, ze které by nikdy nemohla ubytovnu nebo byt utáhnout. Chtěl bych se zeptat na nejrozumnější řešení. Jak z této situace vyjít nejlépe? Kolik žádat v případě soudní cesty? Děkuji

 • #30999 Reply

  Petr Tenkrát

  Otec vzkázal, že pokud bude chtít vidět soud výši jeho příjmů, dokáže, že má jen 11000měsíčně, i když tomu tak není. Staví si dům, má drahé auto a vše si platí ze svého, nemá žádné půjčky, má pozemky a slušný majetek. V případě soudní cesty bych měl právě z toho strach.

Odpověď na téma: Rodiče k ničemu
Informace o uživateli: