Rodičovská dovolená a zaměstnavatel v konkurzu

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Rodičovská dovolená a zaměstnavatel v konkurzu

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Markéta Šmídová a poslední změna je stará 7 let, 5 měsíců.

• Autor

Markéta Šmídová

Od 11/2009 jsem na rodičovské dovolené (kterou mi zaměstnavatel schválil), zvolila jsem si ji do 3 let dítěte, nyní bude synovi 1 rok. Firma, u které jsem zaměstnaná má finanční problémy a majitel firmy chce vyhlásit konkurz. Zaměstnavatel mě však nijak nekontaktoval a nevypadá to, že by mi chtěl zaslat výpověď z org.důvodů, natož abych dostala nějaké odstupné. Jak se mám v takové situaci zachovat? Na co mám nárok? Mám počkat, až mi výpověď přijde od správce konkurzní podstaty? Nebo mám výpověď podat sama nebo ji od zam.požadovat? Vzhledem k fin.problémům pochybuji, že by přistoupil na nějakou dohodu ohledně fin.vyrovnání. Mám nárok na nějakou pomoc z úřadu práce? Co po vyhlášení konkurzu mám dělat – musím se nahlásit na ÚP? Předpokládám, že na výplatu rodič.příspěvku by to nemělo mít vliv. Ostatní zaměstnanci uvažují o okamžitém rozvázání pracovního poměru dohodou-bez požadavků na odstupné, aby jim byla proplacena alespoň dovolená.Nebo by měli raději vyčkat na správce konkurzu? Děkuji

Odpověď na téma: Rodičovská dovolená a zaměstnavatel v konkurzu
Informace o uživateli: