Rodičovská dovolená

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená Rodičovská dovolená

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

• Autor

LR

Dobrý den, jsem v zaměstnaneckém poměru se smlouvou na dobu neurčitou.V polovině ledna 2010 jsem nastoupila na rizikové těhotenství a v polovině srpna 2010 na mateřskou dovolenou.Za rok 2009 jsem si řádnou dovolenou nevyčerpala, pouze asi 14 dní.O možnosti vyčerpat řádnou dovolenou po ukončení mateřské před nástupem na rodičovskou jsem nevěděla.V září 2013 mi končí rodičovská dovolená. Chci se Vás zeptat na několik věcí:

1) zda mám vůbec ještě nějaký nárok na čerpání řádné dovolené za celé toto období, kterou bych navázla na rodičovskou dovolenou

2) pokud mi po skončení rodičovské dovolené zaměstnavatel neposkytne neplacené volno, budu nucena dát v práci výpověď a zůstat s dítětem doma jako osoba pečující celodenně o dítě do 4 let věku.Pokud v této době otěhotním, budu mít nárok na PPM a RP?

Za odpověď předem děkuji

• #48250 Reply

ivzez

Zaměstnavatel Vám určí čerpání dovolené vpo nástupu do zaměstnání po skončení RD.

Otěhotníte-li po skončení zaměstnání, nevznikne Vám nárok na PPM (dávka nemocenského pojištění). Měla byste od porodu nárok na RP ve variantě do 4 let věku dítěte (pokud by bylo možné vyměřovací základ stanovit u otce dítěte, mohli byste zvolit i jinou variantu čerpání RP).

Odpověď na téma: Rodičovská dovolená
Informace o uživateli: