Rozcházím se s druhem

Forum Fóra Rodinné právo Různé Rozcházím se s druhem

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  pavel konrad a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Eva Hrubá

Dobrý den prosím Vás, rozcházím se se svým druhem a potřebovala bych vědět jaké mám práva, jsem na mateřské a mám tři děti s ním dvě, zajímalo by mě jestli mám nárok na výživné pro své potřeby. A ještě by mě zajímalo jestli má právo vzít si vše co jsme za dobu soužití pořídili, včetně lednice a celé kuchynské linky, což byly jeho dárky pro mě k vánocům. Na domácnost mi téměř nepřispívá a když, tak si to musím vyhádat. Děkuji za rychlou odpověď Eva Hrubá

• #31460 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud nejste manželé, tak majetek nenabýváte do společného jmění manželů, ale buď každý sám do svého nebo do podílového spoluvlastnictví podle toho, kolik jste kdo z vás na koupi přispěl. Pokud tedy např. lednici koupil on, může si ji vzít. Jestliže jste ji koupili napůl, musíte se vypořádat dle její současné hodnoty. Pokud se nedohodnete, bude třeba řešit věc soudní cestou.

Pokud nemáte určené výživné, podejte soudu návrh na jeho určení na nezletilé děti.

• #31461 Reply

Eva Hrubá

Takže on mi může odnést kompletně celou kuchin bez ohledu na to jestli mám děti nebo ne. My jsme za mé peníze opravili svépomocí dům a za jeho peníze jsme ho částečně zařídily

• #31462 Reply

Eva Hrubá

Nechápu jak je to možné, když mi na domácnost téměř nepřispívá, na to jaké má výdělky a jediné co do našeho vztahu přines za celé ty roky navíc mi to dal si může vzít. Vždyť mi prakticky znemožní v tom domě z těma dětma žít, kde jim uvařím, kam dám jídlo. Jsem na mateřské a nemám finance na to abych si pořídila jiné. Navíc mám dluhy které jsem si udělala abych vůbec uživila rodinu. A kde je nějaké morální hledisko?

• #31463 Reply

pavel konrad

Dobrý den.Mám na vás prosbu ohledně problému s mou bývalou přítelkyní,která je těhotná.

Vzhledem k tomu že je 6.let vedená jako samoplátce (platí si jen zdravotní pojištění,sociální ne) tak jí bylo údajně řečeno na některém úřadu (nevím na kterém),že prý ji mám živit ja,že nemá nárok na žádnou podporu až do doby porodu.

Chtěl bych se zeptat zdali je to pravda a jakou výši mi určí.děkuji za váší odpověď.

S pozdravem Konrad Pavel

Odpověď na téma: Rozcházím se s druhem
Informace o uživateli: