Rozdělení majetku mezi partnery

Forum Fóra Správní právo Různé Rozdělení majetku mezi partnery

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana Benediktová a poslední změna je stará 7 let, 6 měsíců.

• Autor

Jana E.

Dobrý den,chci si s přítelem pořídit byt. Narazili jsme ala na jeden velký problém. Můj přítel dostane od rodičů částku zhruba 1.000.000 Kč. Za to bychom tedy byt koupili a zbytek dospláceli. Zároveň ale myslíme na to,že by mohla vzniknout situace rozchodu. Proto bychom chtěli mít vše řádně ošetřené. Jak to vyřešit aby se byt mohl napsat na nás oba ale zároveň měl přítel svůj milion korun ošetřený. Ale abych i já byla spolumajitelka bytu. Předem moc děkuji za odpověď. Odpovězte prosím na mail j.englichova@seznam.cz.

• #50332 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

jako nejvhodnější způsob vidím to, že v kupní smlouvě budete uvedeni oba dva jako kupující do podílového spoluvlastnictví, ale Váš přítel bude mít větší podíl na bytě než Vy. Záleží na celkové hodnotě bytu a tom, kolik do něj fakticky kdo z Vás vloží, ale podle toho bych stanovila podíl na bytu.

Pokud se rozejdete a budete oba schopni se dohodnout, bude stejně záležet hlavně na této dohodě.

• #50333 Reply

Ivana Benediktová

Dobrý den,

prosím o radu ohledně smlouvy mezi partnery pro ošetření případného rozdělení majetku. Momentálně stavíme rodinný dům, přičemž velkou část financoval přítel, na kterého je také dům i pozemek napsán. Peníze mu však pomalu docházejí a tak i já přispěji (ač podstatně menší částkou). Čekáme sice potomka, ale svatbu plánujeme až za nějakou dobu. Co byste mi v takové situaci navrhovali jako nejschůdnější řešení?

Předem děkuji!

S pozdravem Ivana Benediktová

Odpověď na téma: Rozdělení majetku mezi partnery
Informace o uživateli: