rozdeleni majetku po rozvodu

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod rozdeleni majetku po rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Anna Gottfried a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Ladislav Seidl

Dobrý den.S bývalou ženou jsme se rozváděli 31.8.2005.K rozvodu jsme doložili dohodu,o rozdělení majetku.Jednalo se o hodnotu asi 1 700 000 Kč.Podle dohody jsem si já nechal garáž a auto v hodnotě asi 200 000 Kč.S tak nevýhodným rozdělením jsem souhlasil jen proto,že syn zůstal v péči matky a nechtěl jsem mu měnit životní podmínky a jakýsi komfort tím,že bych usiloval o dělení o byt a další věci,které používal a potřeboval ke ke svému životu.

Dnes je situace jiná v tom,že syn byl soudem svěřen do moji péče a ohledy,ktere jsem na něho bral v smlouvě o vyrovnání majetku v době rozvodu dnes ztrácejí význam a chtěl bych,aby došlo ke spravedlivějsímu rozdělení.

Je možné zmíněnou smlouvu změnit a dosáhnout spravedlivého vyrovnání?

Prosím o radu a zároveň děkuji.

Seidl

• #26996 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, příště nevkládejte tentýž příspěvek do více diskuzí nebo opakovaně, stěžujete práci redakce. Pokud jde o Vaše vyrovnání, byla to Vaše volba, že jste na takové vypořádání přistoupil. Dohodu jste svobodně, vážně a určitě podepsal a nikdo Vás k tomu nenutil. Pokud ji nyní chcete napadnout, bude to velmi obtížné. Patrně se nedohodnete a pak skončíte u soudu. Budete namítat zjevný nepoměr v dohodě, ale jak soud rozhodne, nelze předem určit. Jestliže bude dohoda shledána platnou a určitou, pak nevidím žádný podstatný důvod pro to, aby soud změnil vypořádání (na kterém jste se dohodli). Je to i otázka právní jistoty účastníků smluv a dohod, kteří důvěřují obsahu smlouvy a neočekávají, že ji druhá strana bude časem napadat.

• #26997 Reply

Iveta

Dobrý den,vidím,že nejsem sama,protože mám ten samý problém!!!! Co s tím?

• #26998 Reply

Jakub Sklenář

Prosím o radu.Naše manželství bylo rozvedeno v červenci 2007.Domácí majetek jsme si rozdělili dohodou,v manželství manželce darovala tchýně dům,který byl na katastru přepsán na její jméno a po smrti tchána jí připadla část chalupy.Na obou nemovitostech jsem zvyšoval jejich hodnoty.Zajímalo by mně,jestli mám právo na nějakou adekvátní část?Děkuji za odpověď.

• #26999 Reply

Anna Gottfried

Dobry den…

jsem ctyri roky vdana v nemecku. Vzali sme se v nemecku a po celou dobu tady zijem. Mame s manzelem 3 letou dceru. Muj manzel je alkoholik, neni nasilnik ale souziti si nadale neumim predstavit…Muj manzel mi hrozil ze dcera zustane u neho v peci.. Je mozne nejakym zpusobem i dokazat ze je alkoholik, protoze on asi tyden nepije. Moje dcera ma jak ceske tak nemecke obcanstvi.. Je mozne ze bych po rozvodu mohla s malou odcestovat zpet do cech. Mam strach ze z duvodu toho ze nejsem nemeckym obcanem by mohli malou dat manzelovi do pece.Muzu uz ted, i kdyz jeste nezijeme oddelene nejakym zpusobem zajistit, nebo zazadat o to aby bylo dite v me peci… Nemam absolutni predstavu na koho se obratit nebo kde vyhledat pomoc a radu. Prosim pomozte mi.

Odpověď na téma: rozdeleni majetku po rozvodu
Informace o uživateli: