rozhodčí soud

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti rozhodčí soud

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63457 Reply

  Markéta Polanská

  Dobrý den,

  budeme se soudit s realitní kanceláří ohledně navrácení rezervační zálohy za nemovitost, ve smlouvě jsme podepsali tzv.rozhodčí doložku.Jak zaručit, aby jediný rozhodce, který bude o případu rozhodovat byl objektivní a nebyl např.podplacen realitní kanceláří či jinak ovlivněn RK předem ? V Jednacím Řádu Rozhodčího soudu jsem se totiž dočetla, že rozhodcem může být kdokoli, i osoba bez právního vzdělání a můžou si ho znesvářené strany samy vybrat..Lze ošetřit, aby rozhoce vybírala třetí strana (soud) a aby to byla osoba náležitě kvalifikovaná ? Aby byl tedy zaručen spravedlivý proces?

  Děkuji

  Polanská

 • #63459 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, rozhodcem skutečně může být kdokoliv. Nemusí to být přímo právník, ale je dobré, aby určité kvalifikační předpoklady měl. Nevím, jaké je znění rozhodčí doložky, jakou rozhodčí instituci máte zvolenou a jak je tedy upraveno řízení interními předpisy. Takže se obraťte přímo na rozhodčí institut, a zjistěte, jak bude ustanoven rozhodce a za jakých okolností můžete vyslovit nesouhlas s jeho osobou.

Odpověď na téma: rozhodčí soud
Informace o uživateli: