Rozpor s majitelem bytu ohledně internetového připojení

Forum Fóra Občanské právo Rozpor s majitelem bytu ohledně internetového připojení

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Lukáš a poslední změna je stará 1 rok, 9 měsíců.

• Autor

Lukáš

Dobrý den,

Stručný přehled mé situace: Nastěhoval do nového pronájmu v bytovém domě v Praze. Vše se vyvíjelo dobře, až do momentu, kdy jsem si chtěl zařídit internetové připojení. Byl jsem informován, že internetové připojení si mohu zařídit jen to, co majitel domu schválí. Ostatní nájemníci také byli uvědoměni, že si svá stávající připojení musí odstranit.

Bohužel majitelem schválené jsou 2 nejhorší nabídky poskytovatelů.

Procházel jsem nájemní smlouvu a tam o limitaci internetového připojení nic není. Mluví se tam o jakémsi zákazu provádění změn v bytě obecně a je tam také několik bodů, které – z toho co chápu – jsou v rozporu s novým občanským zákoníkem.

Má otázka: Má majitel právo zakázat mi zařídit si internetové připojení na vlastní náklady (tedy domluvit se s poskytovatelem a dát si na střechu anténu a zapojit ji), resp. říci mi které si musím udělat i přesto, že to nebylo uvedeno ve smlouvě? Vztahují se na toto například změny Nového Občanského Zákoníku? Zkoušel jsem to procházet,ale nemohl jsem nic najit.

Děkuji mnohokrát za Váš čas a pomoc!

Přeji hezký den!

Odpověď na téma: Rozpor s majitelem bytu ohledně internetového připojení
Informace o uživateli: