Rozvázání pracovního poměru

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Rozvázání pracovního poměru

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 5 let, 11 měsíců.

• Autor

Veronika Adamcová

Dobrý den,

jako studentka nezkušená v pracovních vztazích a nešťastnou shodou životních okolností jsem se v roce 2010 ocitla na pracovním úřadě. Odtamtud jsem byla ,,stažena“ a zaměstnána jako pokladní v kině na půl úvazek. Zavazuje mě smlouva na dobu určitou, konkrétně od března roku 2011 do března roku 2012, že nemohu podat výpověď? Zaměstnavatel argumentuje, že na mě dostal dotace a že si nejdříve musí vše zjistit. Ráda bych též byla informovaná z jiného zdroje.

děkuji mnohokrát.

• #46492 Reply

ivzez

Samozřejmě, že můžete dát výpověď. V tomto případě bych doporučila ji zaměstnavateli zaslat doporučeným dopisem s doručenkou.

Ovšem výpovědí zkrátíte pracovní poměr jenom o jeden měsíc. Doručíte-li totiž zaměstnavateli výpověď do 31. 12. 2011 včetně, začne výpovědní lhůta běžet 1. ledna a pracovní poměr skončí 29. února 2012.

Odpověď na téma: Rozvázání pracovního poměru
Informace o uživateli: