rozvod dohodou

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod rozvod dohodou

Zvolené téma neobsahuje zatím 3žádnou odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Faktorová helena a poslední změna je stará 1 měsíc, 4 týdny.

• Autor

Jana Janová

Dobrý den, jsem rozvedená od r.2006. Mám 2 děti 3 a 6let ve vl. péči. Rozvod proběhl hladce dohodou, ve které se exmanžel zavázal platit výživné na děti celkem 4500kč/měs. Dále se zavázal jim platit měsíčně úrazové pojištění se spořením celkem 1500kč/měs. a ještě se podílet na financování kroužků a výdajů (brýle, sezónní obl.).Avšak hradí pouze výživné ke kterému ještě přidával 2000kč asi jako výživné na mě. Na nic jiného však nepřispívá, úr.poj. zrušil. Mám právo to po něm vyžadovat? Jsem při žádosti o soc.př.povinna přiznávat i ony 2000kč, které nevím zda byly myšleny jako výživné na mě nebo možná jako slíbené přilepšení dětem? A může po mě chtít "sociálka" vrátit vyplacené dávky v případě, že tato částka nebyla přiznána? (do 1.4. jsem byla na rodičovském př.+ soc.př). Děkuji.

• #27109 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud je v soudem schválené dohodě o poměrech nezletilých stanovena povinnost platit pojištění, pak jeho zrušením byla porušena dohoda a jejího plnění se lze domáhat u soudu. To, že nemáte vyřešené na co vlastně Vám dává oněch 2.000,-Kč, by jste měli vyřešit. Výživné na Vás to rozhodně nebude, spíše se může jednat o příspěvek na mimoškolní aktivity dětí a zdravotnické pomůcky. Jak by se k tomuto příspěvku postavil sociální úřad však nemohu soudit. Je to také příjem, a kdyby jste díky němu překročila výši příjmů domácnosti, podle které se určují dávky, mohlo by se jednat o neoprávněné čerpání těchto dávek.

• #27110 Reply

Jana Janová

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Bohužel na rozdíl od doby kolem rozvodu je nyní po exmanželově svatbě (pro mě z nepochopitelných důvodů)velmi špatná jakákoliv komunikace. Tvdí však,že ony 2000kč/měs bylo myšleno opravdu jako výživné na rozvedenou manželku (v té době na RD). Nyní tvrdí, že mě "udal na sociálce", aby si zkontrolovali zda jsem tyto peníze přiznávala. Mám se tedy obávat, že budu muset vyplacené dávky vrátit? Řekl to poté co jsem (když ony 2000kč přestal platit) v březnu podala soudní návrh na výživné rozvedené manželky (v době, kdy jsem ještě nevěděla, že se mi od 1.4. podaří nastoupit do zaměstnání). Z čehož plyne, že pokud mohu žádat, jen od měsíce ve kterém byl návrh podán, budeme jednat pouze o 1 či 2 měs. Je to tak? Děkuji

• #27111 Reply

Lucie Hanousková

Dobrý den,

s manželem bychom se chtěli dát rozvést dohodou (bez osobní účasti u soudu). Jaké dokumenty musíme a kam přesně zaslat? Zatím máme připravenou jen "Smlouvu o vypořádaní vzájemných majetkových vztahů…".Předem děkuji za odpověď.

Hanousková

• #27112 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

podívejte se do § 24a zákona o rodině. Pokud máte nezletilé děti, je třeba před rozvodem mít rozhodnutí soudu o úpravě poměrů nezletilých dětí, na Smlouvě musíte mít ověřené podpisy a návrh na rozvod musíte podat oba.

Žalobu ve 2 výtiscích a s přílohami zašlete místně příslušnému okresnímu soudu.

• #27113 Reply

Lucie Hanousková

Děkuji za odpověď. Pokud tedy nemáme děti, stačí jen již zmíněná smlouva s ověřenými podpisy a žádost o rozvod? Je to vše?

• #27114 Reply

Dobrý den,

ano, stačí. Ve smlouvě je třeba vyřešit jak majetkové vztahy tak i bytovou otázku.

• #27115 Reply

Richard Niedoba

Dobrý den, jsem rozvedený necelý rok. Konec soužití s manželkou před rozvodem bylo velmi psychicky vyčerpávající, ale to asi nejsem sám. Aby celý rozvod a vystěhování manželky z domu mých rodičů proběhl co nejrychleji, tak jsme byl nucen s manželkou uzavřít velmi nevýhodnou smlouvu o majetkovém vypořádání, kde mi zůstalo auto s nezaplaceným leasingem a kuchyň, protože byla na míru. Jinak mi zůstaly holé stěny i podlahy. Ve smlouvě jsem musel ještě uvést, že když mi skončí stavební spoření, tak ji ho musím celé vyplatit. Je nějaká šance, abych toto stavební spoření nemusel své bývalé manželce vyplatit?

• #27116 Reply

Dobrý den,

jednou jste něco podepsal a tudíž je tento podpis (pokud jste jej učinil svobodně …) závazný. Jestliže to exmanželce nezaplatíte, může Vás žalovat a následně vést exekuci. Není možné jen tak si říci, že nebudete dodržovat smluvní ujednání. Neměl jste to podepisovat.

• #27117 Reply

iveta malá

Dobrý den paní doktorko, manžel má od r.2007 známost.Nedávno mi oznámil, že se chce nechat rozvést.Chce vše řešit dohodou. Děti spolu nemáme.Máme státní byt na dobu určitou. Manžel se chce trvale odhlásit po nabytí právní moci rozsudku s tím, že po mě nebude požadovat tzv.odstupné za odhlášení trvalého pobytu.Zajímá mě, zda jsem ze zákona povinna platit zmíněné odstupné, když se jedná o nájemní smlouvu,která je psaná na oba manžele.V dohodě neuvedl, že by požadoval odstupné.Také se chci zeptat, zda v dohodě musí být uvedeno, kde si posléze nahlásí své trvalé bydliště.V naší sepsané dohodě se uvádí,že mimo jiné mu zůstane účet na stavební spoření, které bylo uzavřeno před 9.lety.Z bytu se chce hned odstěhovat do pronájmu s tím, že bude přispívat na polovinu nájmu do nabytí právní moci rozhodnutí o rozvodu.Děkuji za odpověď.Malá

• #27118 Reply

Dobrý den,

předně, nechápu, proč byste mu měla platit nějaké odstupné. To je nesmysl, vždyť se jedná o nájemní byt. Otázka trvalého bydliště soud nezajímá a v dohodě být řešena vůbec nemusí.

• #27119 Reply

Vendula Školníková

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám dál postupovat. Jsme s manželem v rozvodovém řízení tzv. dohodou,návrh na rozvod i na určení opatrovnictví jsem posílala ve stejnou dobu na soud – učastnili jsme se již soudu , kdy se rozhodovalo, že budou děti v mé péči. Rozsudek mi přišel už poštou domů. Teď ale nevím jestli tento rozsudek mám znovu poslat na soud nebo jestli automaticky mi příjde , že už jsme rozvedení. Děkuji V.

• #27120 Reply

Dobrý den,

nic nedělejte, vyčkejte, až Vám soud zašle buď již vyhotovený rozvodový rozsudek, příp. předvolání k jednání.

• #27121 Reply

Vendula Školníková

Děkuji. Jednání asi nařízeno nebude oba jsme souhlasili s tím, že se jednání o rozvodu účastnit nechcem. A taky se chci zeptat, četla jsem něco o 1000,- za kolek, nic jsem neplatila, tak nevím jestli ještě budu?

• #27122 Reply

Lucie Stonišová

Dobrý den,s mužem jsme sepsali rozvod dohodou.Než si ale nechal u notáře ověřit podpis na majetkovém vyrovnání,odjel do zahraničí s tím, že se nevrátí.Poradili nám,ať napíše plnou moc na někoho,kdo jej v této věci zastoupí.Může napsat plnou moc na člena mé rodiny?Má jen matku a s ní nevychází a vše by nám komplikovala.také si nechce vzít právníka,aby jej zastupoval u soudu a rád by dal plnou moc i na tuto záležitost.Může ji napsat na kohokoliv nebo musí jít o osobu z jeho rodiny.

Děkuji za odpověď

• #27123 Reply

Anna Podrázská

Dobrý den.

Přítelkyně je tři roky rozvedená. S manželem si rozdělili majetek, jí s nezl. dcerou a dospělým synem zůstal družstevní byt a jemu domek u Prahy, určený k trvalému bydlení. Exmanžel -invalidní důchodce – se ale nechce fyzicky z bytu odstěhovat, vymlouvá se na svůj zdravotní stav. Neučinil ani po několikerém soudním rozhodnutí. Poslední nařízení soudu znělo odstěhovat se do 15. května 2008, její právník (snad) podal návrh na exekuci, ale již tři měsíce se nic neděje. Jak má dál postupovat, aby jej donutila se z bytu odstěhovat? Je nějaká naděje na urychlení celé záležitosti a jaké kroky by měla v tomto směru podniknout?

Děkuji předem za odpověď

• #27124 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, píšete, že má právníka, takže tohle má řešit přímo s ním. Pokud jde o pražské soudy, pak je obecně známé, že mají značný nápad případů a doba pro vyřízení věci je tak o poznání delší než v jiných částech ČR. Ať se informuje na soudu, v jakém stádiu je návrh na exekuční vystěhování.

• #27125 Reply

Jana Jandová

Dobrý den,

sepsala jsem si žádost o rozvod tzv.dohodou…připojuji k těmu i prohlášení manžela,že s rozvodem souhlasí a připojuje se. Podpisy si necháme notářský ověřit.Chtěla jsem se tedy zeptat jestli tedy to stačí už jen podat k soudu..a ještě se mi jedná o majetkové vyrovnání, zda ho musím doložit, když jsme společný majetek neměli…bydleli jsme v podnájmu (v bytě který byl celý zařízen)..děkuji

• #27126 Reply

Jana Smutná

Dobrý den.Máme s manželem každý svůj účet,na mém máme naspořené peníze.Chtěla bych vědět,jestli v případě rozvodu budu muset prokazovat, za co se peníze utratily.Žijeme ve společné domácnosti,na syna mi posílá na můj účet dohodnuté alimenty,platí polovinu nájmu,jinak na domácnost nepřispívá.Veškeré dovolené,aktivity,rekonstrukce v bytě platím z naspořených peněz.Prosím o odpověď,nechci se rozvádět,ale bojím se,jestli k tomu někdy dojde,že může manžel žádat polovinu z částky,která byla na účtě naspořena.Děkuji

• #27127 Reply

Petr Petr

Do SJM patří majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oběma společně za trvání manželství. Tzn. že sem patří i finanční prostředky získané po dobu manželství.

• #27128 Reply

Petr Petr

Pokud jste se jako manželé na rozvodu a na všech souvisejících otázkách (majetek, bydlení, děti) shodli, soud nezjišťuje příčiny rozvratu a jedná se rychlý způsob vyřízení celé věci. Soud poté takové manželství rozvede, kdy je nutno aby jste jako manželé předložili písemné smlouvy s úředně ověřenými podpisy účastníků upravující pro dobu po tomto rozvodu vypořádání vzájemných majetkových vztahů, práva a povinnosti společného bydlení a případnou vyživovací povinnost.

• #27129 Reply

Jana Jandová

Ano na rozvodu jsme se domluvili. Jen se mi jedná zda musím přikládat majetkové vypořádání,když jsme si v manželství nic nepořídili a bydlely jsme v podnájmu. Nebo je lepší když si majetkové vypořádání sepíšu a v něm rozepíšu situaci, že jsme bydlely v plně vybaveném podnájemním bytu, tudíž jsme si žádný majetek nepořízovali. Děti také nemáme..

Pak bych také ráda věděla toto:..k návrhu na rozvod chci přiložit i prohlášení,že manžel se k rozvodu připojuje..musí být i toto prohlášení a návrh k rozvodu notářský ověřen? Nebo má být ověřena jen smlouva o vypořádání??

• #27130 Reply

Jana Smutná

děkuji to mi je jasné,ale znamená to,že ty peníze pokud spolu žijeme,nemáme podaný rozvod,máme jen určité pravidla,nemohu používat?Je to i na jeho potřeby.Ze svých financí vše neutáhnu,proto musím občas sáhnout na naspořené peníze,např.dovolená,prázdninové aktivity,dárky,rekonstrukce v bytě.Předem děkuji

• #27131 Reply

Veronika H.

dobrý den chtěla sem se zeptat zda-li to jde aby sme se smanžel rozvedli tzv.dohodou,když spolu stále žijem ve společné domácnosti.?četla sem totiž že se lze jen takto rozvést když manželé spolu víc jak 6 měsíců nežijí.my se ale chce na všem v klidu domluvit.předem děkuji za radu.

• #27132 Reply

marcela penčáková

DOBRÝ DEN CHTCI SE ROZVÉST S MANŽELEM JSME SE NA VŠEM DOHODLI TAK BYCH SE CHTĚLA ZEPTAT JAK MAM POSTUPOVAT

• #27133 Reply

Andrea Wantuloková

Dobrý den, podala jsem žádost o rozvod dohodou začátkem září 2011, o dětech již rozhodl soud – přišel nám rozsudek jménem české republiky, takže děti jsou soudně vyřešené. O dětech nám to od soudu přišlo 2. listopadu 2011. Od té doby se nic neděje a mám pocit že na nás soud zapomněl-zdá se mi to moc dlouho. Jelikož se rozvádíme dohodou, tak mi prosím poradte, proč nás ještě nerozvedli. Na rozvod hrozně moc spěchám!! Co s tím? Někteří lidé jsou rozvedení již za tři měsíce.Můžu na soud naléhat o co nejrychlejší rozvod – potřebuji být co nejdřív rozvedená. Děkuji

• #27134 Reply

Michaela Psotova

Dobrý den,chci se zeptat ohledně rozvodu.Moji rodiče se rozvádějí.Sepsali žádost o rozvod manželství dohodou kde je uvedeno že žijí na zatim společné adrese,že mají 3 plnoleté děti,z nichž jsou 2 studující,ale domluvili se na přispívání na studium.A že nemají zádný společný majetek.Že s rozvodem oba souhlasí a tento papír stvrdili podpisy.Podali na okresní soud.Ted jim prislo od soudu,že po nich chtejí riginal oddací list,dohodu o rozvodu stvrzenou ověřenými podpisy a hlavně že chtejí Smlouvu o vypořádání vzájemných majetkových vztahů po rozvodu.Jak to tedy je.

Chtejí rychli rozvod,deti mají plnoleté,leč dva studující a společný majetek nemají.Děkuji za odpověd.

• #27135 Reply

Matej Vrab

chcem sa len opytat mam tetovanie na ruke je tam keltsky kriz ktori simboluje styri veci ako je viera odanost a podobne… nad nim je moje meno a pod nim su do kola v polkruhu dubove listy a priamo pod nim mam cislo 88 ktore simboluje moj rok narodenia 1988 ale bojim sa ze ci by som s toho nemohol mat neake problemi od policajtov za propagaciu a podobne

Za odpoved vopred DAKUJEM

• #27136 Reply

právní vrba

Rozvody soudy sekají jak Baťa cvičky a předpokládají, že všechny návrhy budou obsahovat potřebné atributy. Doporučuji soudu vyhovět, i když by se jeho požadavky laikovi zdály zvláštní. Než něco zdlouhavě vysvětlovat, je lepší navštívit rozvodového advokáta – ten bude vědět co a jak. Nejste-li lékař, také se snad neléčíte sama podle knížek…

• #152146 Reply

Faktorová helena

Dobrý den ,chci se zeptat jestli lze se rozvést dohodou ,já mám děti dospělé ,manžel nemá žádné ,žijeme ve společné domácnosti ,ale jako manželé spolu nežijeme 25 let ,žijeme v mém domě ,manžel má věcné břemeno dožití ,jiný majetek nemáme,jsme už oba v důchodu ,výživné navzájem nepožadujem,chceme se rozvést bez naší přítomnosti u soudu ,můžete mi poradit,prosím?děkuji Faktorová

• #152147 Reply

Faktorová helena

Dobrý den ,chci se zeptat jestli lze se rozvést dohodou ,já mám děti dospělé ,manžel nemá žádné ,žijeme ve společné domácnosti ,ale jako manželé spolu nežijeme 25 let ,žijeme v mém domě ,manžel má věcné břemeno dožití ,jiný majetek nemáme,jsme už oba v důchodu ,výživné navzájem nepožadujeme,chceme se rozvést bez naší přítomnosti u soudu ,můžete mi poradit,prosím?děkuji Faktorová

Odpověď na téma: rozvod dohodou
Informace o uživateli: