rozvod z pohledu zletilého dítěte

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod rozvod z pohledu zletilého dítěte

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #26301 Reply

  Michaela Vasilková

  Dobrý den,

  již před rokem bylo manželství mých rodičů oficiálně rozvedeno. Já jsem se mohla sama rozhodnout, s kterým z rodičů chci nadále žít (bylo mi 17 let, nyní 18) a rozhodla jsem se bydlet s matkou. Po celý rok posílal otec alimenty na mě i na mého bratra (7). Nyní se rozhodl, že můj podíl bude posílat na nově zřízený účet – můj. Matka prohlásila, že jí musím platit určitou sumu z těchto peněz, jako nájemné za to, že s ní mohu nadále žít – pokud tak neučiním, tvrdí, že má právo mě z bytu "vyhnat." Ráda bych věděla zda-li je možné tímto způsobem po mě vymáhat peníze a jestli jsem povinna tento "nájem" platit. Zároveň mne zajímá, jestli má matka právo mě z bytu "vyhodit."

  Předem děkuji za odpovědi.

  S pozdravem

  Michaela

 • #26303 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  výživné pro děti má sloužit potřebám dítěte. Přístup matky je tak opravdu neuvěřitelný. Pokud studujete, nemá právo Vás z bytu vyhazovat. Proti Vaší vůli to ani není možné, protože by se tak dopustila trestného činu.

  Na Vašem místě bych odešla k otci.

Odpověď na téma: rozvod z pohledu zletilého dítěte
Informace o uživateli: