ŘRD-vlastnictví

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti ŘRD-vlastnictví

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Vladimír Myslivec

Dobrý den,před 20lety(byl jsem svobodný)na mě přepsaly rodiče členství v družstvu na řad. rod. dům,který stavěli svépomocí.Po té se odstěhovali a já se oženil.Po3 letech manželství jsem(jsme) dům odkoupili od družstva do os. vl.Potřebné fin. prostředky jsem řešil ůvěrem. Otázka- na kupní smlouvu byla automatic. napsána i manželka jako spoluvlastník.bylo to správné,co stím tedˇ, čeká mě rozvod a tudˇíž majet. vypořádání. Děkuji.

• #62248 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, dům byl ve společném nájmu manželů a prostředky, kterými jste splácel úvěr byly s největší pravděpodobností používány ze společného jmění manželů (tehdy BSM – bezpodílové spoluvlastnictví manželů). V době uzavírání kupní smlouvy se nejspíše postupovalo v souladu s tehdejší právní úpravou a tudíž je manželka spoluvlastníkem domu oprávněně. Konkrétní rozbor je však nad rámec zde poskytovaného bezplatného poradenství. K co nejlepší ochraně Vašich majetkových zájmů při rozvodu Vám doporučuji zajistit si právní zastoupení.

Odpověď na téma: ŘRD-vlastnictví
Informace o uživateli: