Ručitelství

Forum Fóra Občanské právo Různé Ručitelství

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33288 Reply

  Vladimír Štěpánek

  v roce 1992 jsem já a bývalý kolega ze zaměstnání uzavíral u České spořitelny smlouvu o poskytnutí půjčky na stavbu rodinného domu. Na tyto půjčky jsme si vzájemně ručili. Nyní se občas stává, že platby z jeho strany váznou a jsem vyzýván k uhrazení jeho dlužné částky. Prosím o informaci, zda existuje možnost se z ručitelství nějakou formou vyvázat a má-li cenu se v této záležitosti obrátit na advokátní kancelář. Velice děkuji za odpověď.

  S pozdravem

  Vladimír Štěpánek

 • #33290 Reply

  Vlastislav Wloch

  Dobrý den,prosím o pomoct,jestli je možné se vyvázat ze smlouvy jako ručitel u Hypo stavební spořitelny..Úvěr je sice splácen,ale ve velmi nepravidelných splátkách a já mám problém si vzít svůj hypoteční úvěr u své banky. Děkuji Wloch

 • #33291 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, to si vyřiďte s věřitelem a tím, za koho ručíte. Ručitelské pozice se sám o sobě nezbavíte, řešení není tak jednoduché. S uvolnění z ručení bude muset souhlasit banka a ta bude chtít nabídnout jinou variantu zajištění. Upsat se jako ručitel jste si měl dobře rozmyslet již v době, kdy jste s tím souhlasil.

 • #33292 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, platí totéž. Celou věc musíte řešit s věřitelem. Advokáta budete potřebovat spíše ve chvíli, kdy splníte za dlužníka a budete po něm požadovat náhradu.

Odpověď na téma: Ručitelství
Informace o uživateli: