různé

Forum Fóra Správní právo Různé různé

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Alena Svobodová a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50416 Reply

  Antonín Běhavý

  Vážený pane doktore.

  Jsme důchodci a vlastníme s manželkou rodinný dům (dříve používaný jako chalupa k rekreačním účelům). Do tohoto objektu byla kdysi dávno před naším zakoupením přivedena z obecního vodovodu přípojka vody pro náš dům. . Z této přípojky byla kdysi dávno provedena v našem domě odbočka pro přívod vody k sousední chalupě. Přípojka k vedlejší chalupě je vedena přes náš dům a přes naší zahradu .

  Můj dotaz zní: Mohu beztrestně uzavřít přívod vody k sousední chalupě, ať již je důvod jakýkoliv (jedná se o nedořešené sousedské vztahy, které soused odmítá řešit rozumnou dohodou).

  Pro upřesnění uvádím, že v kupní smlouvě při zakoupení naší chalupy (dnes rodinného domu) ani v odhadu není odbočka pro sousední dům uvedena jako věcné břemeno.

  Děkuji za Vaší poradu a odpověď. S pozdravem A.B.

 • #50418 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, s odpojením vody bych byl opatrný. Ohrozil by jste tím vlastnická práva souseda a mohl by jste mít potíže, kdyby se bránil. Takže "beztrestnost" Vám rozhodně nezaručuji. Jestliže se chcete něčeho domoci, musíte to řešit legální cestou. Odmítá-li uzavřít smlouvu o věcném břemenu, tak můžete o jeho určení požádat soud.

 • #50419 Reply

  Alena Svobodová

  Dobrý den,celou dobu platím pouze vodné,máme septik.Dnes mi přišla faktura na vodné za poslední půlrok a faktura na stočné od roku 2007,mají na tohle právo,požadovat něco zpětně.Děkuji.Svobodová

Odpověď na téma: různé
Informace o uživateli: