samoživitelka

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Jana Krošláková

Dobrý večer,nevím kam se mám obrátit o radu,proto jsem vyhledala tyto stránky.Jsem samoživitelka na mateřské.Dcerce budou za měsíc 3roky.Chtěla bych nastoupit do zaměstnání,jelikož nejsem schopna vyžít z mateřské,která se vyplácí do 4let dítěte.Kromě 3leté dcerky mám ještě 16-ti letou která studuje na střední škole.Současný zaměstnavatel mi nabídl práci,pro mne bohužel nepřijatelnou a to na 3 směny.Jaká mám v tomto případě práva?Když jsem řekla že na 3 směny nemohu,nabídl mi výpověď dohodou.Mám vůbec jako samoživitelka nějaké dovolání?Neměl by mi zaměstnavatel vyplatit alespoň odstupné?Nebo on mi práci nabídl a tím to pro něj končí a já mám smůlu?

• #55280 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, z mateřské skutečně vyžít nemůžete, protože nic takového ani nepobíráte, jde o rodičovský příspěvek. Zaměstnavatel je povinen nabídnout Vám místo podle pracovní smlouvy po nástupu do práce z RD a to do 3 let věku dítěte (nikoliv do 4, to by Vám musel umožnit neplacené pracovní volno). Pokud Vás nemůže zaměstnat podle smlouvy, pak musí věc řešit. Výpověď pro nadbytečnost nebo dohoda o rozvázání PP ze stejného důvodu. Vzniká při tom nárok na 3-násobné odstupné.

Odpověď na téma: samoživitelka
Informace o uživateli: