sankce za zrušení prodeje nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti sankce za zrušení prodeje nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

Valentýna Sklenářová

Dobrý den,

poprosila bych vás o váženou radu. Dotyčnou osobou byla sjednána smlouva u realitní kanceláře na prodej pozemku, tato osoba byla zplnomocněná vlastníkem, a to pod citovým nátlakem. Nyní chceme smlouvu zrušit s tím, že budeme mít v ruce zrušení plné moci dotyčné osobě (plus darovací smlouvu na onen pozemek) Ovšem za takové zrušení u realitní kanceláře se platí sankce (které mohou jít opravdu do tisíců). Poraďte mi prosím, jestli vůbec a jak můžeme požadovat, aby sankci zaplatila dotyčná osoba, která smlouvu uzavřela a nikoliv my, jako už vlastníci pozemku. Lze to vůbec, když pak budeme mít v ruce už její zrušení zplnomocnění?

Děkuji vám moc za radu, je to pro mne velice důležité.

• #63395 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, případ je složitější a já neznám konkrétní podklady. Tzn. jaké sankce a za jakých podmínek máte sjednány ve smlouvách s RK, z čeho vycházíte, když píšete o "citovém nátlaku" apod. Jestliže nedojde k dohodě mezi Vámi, RK a tím, po kom chcete smluvní pokutu zaplatit, nezbude Vám nic jiného než předložit veškeré podklady k posouzení právníkovi a eventuálně podat žalobu. Také není jisté, že RK vůbec vznikne nárok na zaplacení pokuty, jelikož třeba nejsou splněny všechny podmínky.

Odpověď na téma: sankce za zrušení prodeje nemovitosti
Informace o uživateli: