Sirotčí důchod

Forum Fóra Správní právo Veřejná správa Sirotčí důchod

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Barbora Fišerová a poslední změna je stará 5 let, 10 měsíců.

• Autor

Barbora Fišerová

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat,zda nemáte zkušenost,nebo jestli mi nemůže někdo pomoci s mým problémem.

Po smrti mého tatínka mám jako student nárok na sirotčí důchod, v září (po skončení střední školy) jsem podala na OSSZ potvrzení o pomaturitním studiu. Bylo mi řečeno,že SSZ v Praze má na vyřízení max.2 měsíce, ale dva měsíce se nedělo nic, nepřišlo mi žádné vyjádření ani peníze. Rozhodla jsem se tedy navštívit opět OSSZ, kde mi bylo řečeno,že nevědí co se s tím děje a že SSZ v Praze budou urgovat.Další týden se nic nedělo. Opět jsem navštívila OSSZ a uřednice zavolala do Prahy kde jí bylo řečeno,že můj sirotčí důchod je na exekučním oddělení.Poté mi uřednice OSSZ dala telefoní číslo na toto oddělení kam jsem zavolala a vysvětlila svou situaci.Po telefonu mi bylo zděleno, že můj důchod mají nastarosti, ale že žádnou pohledávku na mé jméno nemají.Ano, protože žádná pohledávka na mé nebo tatínkovo jméno není!Již je to přes 70dní a já stále nevím co s mým důchodem je.Děkuji za reakce.

Odpověď na téma: Sirotčí důchod
Informace o uživateli: