škoda

Forum Fóra Občanské právo Různé škoda

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana Poštová a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

petra strakova

jako firma jsme rekonstruovali bytový panelový objekt, součástí byla i výměna oken. po ukončení stavby, kdy nájemníci mají možnost nahlásit případné vady a nedodělky a po jejich odstranění je podepsán předávací protokol ke stavbě. asi po dvou měsících od podepsání tohoto dokumentu se nám ozvala nájemnice a reklamovala poškození skelních výplní. firma tuto reklamace odmítla z důvodu dlouhé doby mezi ukončením akce a nahlášením reklamace. nájemnice přesto na reklamaci trvá a odkazuje na občanský zákoník. má na tuto reklamaci právo? děkuji

• #34111 Reply

Monika Provazníková

Dobrý den ,chtěla bych poprosit o radu jak nejlépe postupovat při řešení mého problému.Po mé 12leté dceři hodil mladší spolužák kámen do obličeje.Jedná se o velmi problémového žáka.Zcela zničil dceři brýle a měla zhmožděniny v obličeji.Chtěla jsem se domluvit s rodiči o náhradě škody.Musela jsem ihned dceři zakoupit nové brýle.Nechtějí mi dát nic,ať příjdu až příjde o oko,to teprve budou s semnou jednat.Podala jsem na jejich dítě trestní oznámení,ale věc je odložena pro nezletilost dítěte.Jak mohu získat peníze za nové brýle?Děkuji za odpověď.

• #34112 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, musíte podat žalobu o náhradu škody. Rodiče ve většině případů odpovídají za škody spáchané jejich potomky.

• #34113 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud uplatní reklamaci v záruční době, pak na to má samozřejmě právo. U staveb je záruční doba 3 roky, u některých částí staveb může bát kratší, ne však méně než 18 měsíců. Jestliže reklamuje po 2 měsících, není důvod proč by reklamace neměla být uznána a vyřízena.

• #34114 Reply

Ivana Poštová

Dobrý den,prosím o radu.Žila jsem ve společné domácnosti s přítelem.Přítel zemřel,jeho syn zdědil automobil,který byl velmi poruchový.Dohodli jsme se dát automobil do opravy,zprostředkovatel opravy si auto vyzvedl u nás doma.Za nějakou dobu s autem havaroval.Byl odsouzen.V trestním řízení byl uznán vinným za způsobenou škodu na vozidle.Syn mého přítele zažaloval mne o vydání vozidla nebo náhradu škody.Soud mu vyhověl a já mám zaplatit škodu rukou společnou a nerozdílnou s druhým žalovaným.Je to asi 300 000Kč.Neměli jsme uzavřenu žádnou dohodu o užívání vozidla,pouze jsem si je někdy půjčila na cestu do práce nebo na hřbitov.Opravy vozidla jsem hradila já .Také jsem platila benzin a povinné ručení.

A to protože syn přítele studoval a potom nepracoval,neměl dostatek prostředků na uhrazení těchto výdajů.Rozhodl soud správně?

Odpověď na téma: škoda
Informace o uživateli: