skrytá závada

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti skrytá závada

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Miloslav Doleček a poslední změna je stará 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #66908 Reply

  Tomáš Vlček

  dobrý den,

  v létě r.2007 jsem koupil rodinný dům a nyní se projevila skrytá závada, konkr. prasklé obvodové zdivo – mohu na prodejci požadovat nějakou kompenzaci?

  děkuji

 • #66910 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  doporučuji pozvat si soudního znalce, který posoudí, zda tato vada existovala v době koupě a zda je přiměřená stáří domu. Bez znaleckého posudku se totiž stejně neobejdete při případné náhradě škody.

 • #66911 Reply

  Karolína

  Dobrý den,

  na podzim roku 2005 jsme koupili byt v činžovním domě. Koncem minulého roku provedl správce domu revizi komínů a odkouření a zjistil, že jsou v našem bytě (a v ostatních také) neodborně napojeny komíny, potrubí má malý průměr vzhledem k výkonnosti kotle a někde jsou dokonce komínové vložky napojeny obráceně, navíc je vložkování z normám neodpovídajícího materiálu. Budeme muset vše uvést do normám odpovídajícího stavu, dokonce hrozí, že pokud nepůjde komín rozšířit, budeme muset pořídit nový kotel. – Jedná se v případě odkouření kotle o skrytou vadu nemovitosti? Můžeme po prodejci požadovat její odstranění, popřípadě úhradu opravných prací?

  V kupní smlouvě nemáme nic detailního ohledně řešení skrytých vad, pouze obecnou formuli "Kupující se seznámil se stavem jednotky". Předem děkuji za radu.

 • #66912 Reply

  Hana Trnková

  Dobrý den, nechali jsme si postavit hrubou stavbu rodinného domu na klíč stavební firmou. Kolaudace domu proběhla v srpnu 2003. Nyní začal praskat hurdiskový strop a celé přízemí domu je neobyvatelné, spodní část stropu hrozí zřícením. Nechali jsme si udělat sondáž a znalecký posudek, který zjistil, že nebyl dodržen doporučený techologický postup skladby stropu.Sanace bude stát cca 250 tis.Kč.Domnívám se, že by zhotovitel stavby měl nést tyto náklady. Jak to mohu vymoci? Děkuji za odpověď.

 • #120250 Reply

  Baumrtová Lenka

  Dobrý den. Bydlím v panelovém domě, kde se cca před 7 lety provádělo zateplení. V loňském roce se začala v bytech objevovat plíseň. Odborníci tvrdí, že jsou špatně zasazená okna a parapety. Fasáda z venku je zelená. Myslíte si, že je možné tuto práci u firma reklamovat a uplatnit pojem skrytá závada. Na opravy SVJ nemá peníze. Jak ev. dále postupovat. Děkuji za Vaši odpověď . Baumrtová

 • #168949 Reply

  Miloslav Doleček

  Dobrý den, koupil jsem z inzerce použitou elektrokolobežku. Pán mi ji dovezl, já ji vyzkoušel, dohodli jsme se na závadách a na ceně, ale to podstatné mi zatajil a to že baterka je ko. Ještě při zkoušení tvrdil že baterku nestihl nabít, ale že je v pořádku že funguje. Doma po nabití jsem zjistil že to neni pravda, že je na odpis (skrytá závada). Bez baterie je kolobežka nefunkční, tudíž nemá ani cenu za kterou jsem ji koupil.Při následném dopisovani jsem chtěl 1000 kč nazpět (nová baterie stoji cca 2000), nabidl 500 to jsem nepřijal a řekl ať si ji odveze. To také zamítl. Můžete mi prosím poradit jestli mám šanci se nějak bránit? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Doleček

Odpověď na téma: skrytá závada
Informace o uživateli: