Sleva koupě bytu z kupní ceny bytu

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Sleva koupě bytu z kupní ceny bytu

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Rostislav Ulrich a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Rostislav Ulrich

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak postupovat v případě, že jsem si koupil byt 2+1 v novostavbě do osobního vlastnictví a v době dvouleté záruky jsem zjstil a reklamoval hluk v bytě respektivě nefunkčnost protihlukových opatření vnitřních příček v obou chráněných místnostech. Devoleper zajistil vlastní měření po roce čekání "a nutného zásahu ČOI, která po kontrole zjistila porušení zákona týkající se mé reklamace" se nakonec zjistilo měřením porušení hlukových norem. Po dalším čekání jednoho roku jsem tedy již nečekal na úpravu bytu a inicioval jsem schůzku, na které jsem požadoval 40% z kupní ceny bytu ( zhruba 1 600 000,- ). Tato firma tento návrh řešení reklamace zamítla a navrhla mi technické řešení ( bohužel mam novorozence a nechci nyní měnit bydlení a návyky ) proto jsem chtěl vrátit peníze. Můžu odmítnot jejich návrch a trvat na finační slevě ? Můžu požádat banku u které mam hypotéku o provedení ( ocenění bytu ) a na zákl toho opět žádat rozdíl ceny?

V případě i jiného způsobu jak dosáhnout nápravy

budu rád za každou informaci

S pozdravem a úctou

Rostislav Ulrich

Odpověď na téma: Sleva koupě bytu z kupní ceny bytu
Informace o uživateli: