Slevy na dani

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy Slevy na dani

Zvolené téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 4 měsíce.

• Autor

Adam Tekač

Dobrý den,

pokud je zaměstnanec student a zaměstnán na DPČ a zároveň u jiného zaměstnavatele na DPP, má podepsané jedno daňové přiznání, může jako slevu na dani uplatnit u obou zaměstnavatelů slevu na studenta 335Kč/mesíčně – celkem tedy 670Kč?

• #58464 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, prohlášení k dani se podepisuje pouze u jednoho zaměstnavatele. Takže i když máte více zaměstnavatelů, slevu na dani lze uplatnit pouze u jednoho.

• #58465 Reply

Adam Tekač

Dobrý den,

možná jsem to špatně vyjádřil. Student má u jednoho zaměstnavatele DPČ a rovněž podepsané daňové přiznání. U tohoto zaměstnavatele tedy student uplatňuje jednak slevu na poplatníka ve výši 2070Kč a doložil rovněž potvrzení o studiu. Má tedy u tohoto zaměstnavatele právo na další slevu na dani (sleva na studenta) ve výši 335Kč. No a pak má tento student další prac. poměr u jiného zaměstnavatele a tím je dohoda o provedení práce a i zde doložil potvrzení o studiu. Znamená to tedy, že i na daně, které odvádí z tohoto platu u dalšího zaměstnavatele může uplatnit další slevu ve výši 335Kč? Děkuji

• #58466 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, v předchozí odpovědi bylo řečeno, že slevu uplatníte pouze jednou. Jinak se s dotazy na daně obraťte na servery o daních a účetnictví nebo na daňového poradce, popř. přímo na finanční úřad.

• #58467 Reply

Igor Zelyk

Dobru den! ja obcan Ukraijny zamesnan v CZ a mam dlouhodobyi pobyt!

Mam ja narok na slevy na dan z prsjmy?

Diki moc!

• #58468 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nárok na slevu můžete uplatnit. Od letošního roku platí, že už za Vás tyto záležitosti nebude vyřizovat zaměstnavatel, ale vy sám. Po skončení kalendářního roku si budete muset podat vlastní daňové přiznání, ve kterém slevy uplatníte.

• #58469 Reply

Dana Hulová

Dobrý den,moje budoucí zaměstnankyně má dvě děti a její daňový bonus,který jí mám vyplácet v měsíční mzdě čini 1420,-kč.Tento daňový bonus mi bude vyplacen správcem daně na konci zdaňovacího období, nebo si o něj musí požádat zaměstnankyně?Prohlášení poplatníka daně se někam odevzdává?Bohužel na našem FÚ mi nebyli schopni odpovědět.Děkuji Hulová

• #58470 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, daňový bonus se nikomu nevyplácí. Jen se započítá oproti daňovému odvodu. Avšak když přesáhne výši daně, která by měla být odvedena, pak se za zaměstnance nic neodvádí. S podobnými dotazy se však obracejte na poradny účetní nebo daňové.

• #58471 Reply

Renata

syn studuje, je mu 20 let , studuje vysokou vojenskou školu a na potvrzení o studiu je napsáno: potvrzujeme, že pprap XY je ve služebním poměru vojáka z povolání(s nárokem na plat) a je služebně zařazen na systemizované místo "student prezenčního studia" na Univerzitě obrany v ak.roce 2007/2008 v 1. ročníku.

Mohu si na něj uplatnit slevu na dani?

Děkuji

• #58472 Reply

petra pesatova

Dobry den,

nastoupila jsem do prace koncem listopadu 08, smlouva na dobu neurcitou, trimesicni zkusebni doba. Na vyplatnich paskach nenalezam Slevu na dani – zamestnanec, az posledni mesic jsem ji dostala. Mam na ni narok?Mohu ji zadat zpetne? Me kolegyne ji bezne maji zapocitanou ve mzde.Dekuji za odpoved.Petra Pesatova

• #58473 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, proč u Vás nebyla uplatněna sleva, není z ničeho zřejmé. Konzultujte věc se mzdovou účetní nebo přímo na finančním úřadu. Zde není daňová poradna.

• #58474 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, obraťte se na finanční úřad. Daňové a účetní poradenství není předmětem této poradny.

• #58475 Reply

Josef Chalupa

Dobrý den, zjistil jsem bohuzel, ze jsem v minulem roce podepsal danove prohlaseni u dvou zamestnavatelu. Slo o celk.dobu 7 mesicu. Doted jsem tomuto problemu vubec nerozumel a musim rict vlastni blbosti podepsal co mi dali. Co se mi muze stat? Mam to nechat byt nebo nahlasit na fin.urade? Mohou na to na f.u. nejak prijit? Dan. priznani za 2007 jsem nepodaval. Dekuji.

• #58476 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, na FÚ na to samozřejmě přijít mohou, protože u Vaší osoby zjistí, že možnosti, které plynou z podepsaného prohlášení k dani, byly uplatněny ne jedním, ale dvěma zaměstnavateli a to za stejné období. Daňové zvýhodnění, které z toho plyne, jste tedy čerpal dvakrát, což nelze. Pokuste se nejdříve kontaktovat právní oddělení FÚ a požádejte o radu, jak přesně dále postupovat, aby jste předešel nepříjemnostem.

Odpověď na téma: Slevy na dani
Informace o uživateli: