Sluzebni cesta o vikendu

Forum Fóra Pracovní právo Různé Sluzebni cesta o vikendu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38537 Reply

  Michal Adamec

  Dobry den,

  zajimalo by mne, jak se pocita mzda pri sluzebni ceste, ktera bude probihat v sobotu (sluzebni cesta zacina ve stredu dopoledne a konci v sobotu v nocnich hodinach).

  V sobotu bude pracovni vykon od 8h do 16h, pote je cesta zpet vlakem po dobu 6h. Z diskuze zde na webu vim, ze se doba prepravy po stanovene pracovni dobe do nahrady mzdy nezapocitava, pouze do cestovnich nahrad (diet).

  Jak je to ale v pripade te soboty, kdy nemam jako statni urednik stanovenou zadnou standardni pracovni dobu. Bude se pocitat pouze pracovni vykon a nebo i cesta zpet?

  Jak to bude s nahradou mzdy, mohu pozadovat proplaceni mzdy jako prescas a nebo jsem povinen si takto nadpracovane hodiny vycerpat v ramci mesice?

  Dekuji za zodpovezeni dotazu a preji hezky den.

 • #38539 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, budete mít nárok na náhradu jízdních výdajů a stravného. Jinak by jste měl dostat náhradu mzdy s příplatkem za práci přesčas (+50% průměrného hodinového výdělku anebo náhradní volno) a práci o víkendu (+25%). Za dobu cesty však budou příslušet pouze cestovní náhrady, ne již náhrada platu. Na další podrobnosti se informujte u mzdové účetní.

Odpověď na téma: Sluzebni cesta o vikendu
Informace o uživateli: