Smlouva na dobu určitou a k ní dohoda o změně

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Smlouva na dobu určitou a k ní dohoda o změně

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vladimíra Nováková a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

• Autor

Inna Formánková

Mám celkem 3 pracovní smlouvy na dobu určitou u jednoho zaměstnavatele v průběhu 4 měsíců. Ke třetí poslední pracovní smlouvě mi byl dán k podpisu dodatek o změně pracovní smlouvy, který v podstatě nahrazuje čtvrtou pracovní smlouvu na dobu určitou, která by byla již zřejmě neplatná. Dohoda má znění: "pracovní smlouva uzavřená po dobu nemoci paní XX se mění na prac. smlouvu na dobu určitou do 31.8.2013". Je to právně takto v pořádku? Může být tento dodatek pro mě jasně nevýhodný, zastupující 4 prac. smlouvu na dobu určitou? Moc děkuji za rady

• #56817 Reply

Vladimíra Nováková

Dobrý den,

podle současné právní úravy s Vámi zaměstnavatel může uzavřít smlouvu na dobu určitou maximálně třikrát, každá tato smlouva může být uzavřena nejdéle na dobu tří let. Poté může dojít k ukončení pracovního poměru, uzavření pracovní smlouvy na dobu určitou nebo k jiné formě spolupráce (práce na dohodu – DPČ nebo DPP). Z mého pohledu onen dodatek nenahrazuje 4. smlouvu na dobu určitou, ale mění trvání současné smlouvy na dobu určitou. Pokud dodatek nepodepíšete, skončí Váš pracovní poměr ukončením pracovní neschopnosti oné zaměstnankyně a jejím návratem do zaměstnání. Pokud dodatek podepíšete, skončí Váš pracovní poměr 31.8. bez ohledu na to, zda nemoc oné zaměstnankyně. Záleží tedy pouze na Vás, zda s oddatkem souhlasíte či nikoliv. Co si se zaměstnavatelem sjednáte, to bude platit.

Odpověď na téma: Smlouva na dobu určitou a k ní dohoda o změně
Informace o uživateli: