Smlouva o advokatni uschove

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Smlouva o advokatni uschove

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Hana S a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Hana S

Mohl by mi nekdo poradit? Mam uzavrenu smlouvu o advokatni uschove mezi mnou-kupujici, prodavajicim a advokatem. Ten pred podpisem kupni smlouvy prevezme veskere penize slozene k prodeji nemovitosti. Na zaklade kupni smlouvy v den zaplombovani na katastru uvolni polovinu penez prodavajicimu, polovina zustane v jeho uschove do doby nez budu zapsane jako vlastnik nemovitosti v LV. Pokud se zapis neprovede a je zamitnuti o vkladu je ve smlouve vyslovne napsano, ze cela castky bude vracena schovatelem na ucet kupujici.Vcera jsme advokata na toto upozornili a on nic menit nechce.

Je mozne skutecne od advokata pak chtit navratit celou castku, ikdyz vlastne uz v jeho uschove bude jen polovina, pokud je to ve smlouve vyslovne napsano, tak jak jsme vyse uvedla?Dekuji za radu…

• #61232 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, asi bych potřebovala vidět celou smlouvu, aby mohl být obsah tohoto ustanovení vykládán podle vůle smluvních stran. Pokud se však zaměřím pouze na to, co jste napsala, naopak by mi jako kupujícímu toto ustanovení vyhovovalo. Pokud by totiž k převodu nedošlo, mohli byste teoreticky po advokátovi požadovat celou částku a bylo by na něm, aby se se svým nárokem na zaplacení částky již vyplacené prodávajícímu, obrátil na tohoto prodávajícího. Ale záleželo by na posouzení.

Mgr. Lucie Jindrová

• #61233 Reply

Hana S

Dobrý den paní Jindrová,

děkuji za odpověď. Já jsem přesně s podobným vysvětlením k této klauzuli přistupovala, že pro mě by bylo jednodušší pak vymáhat celou částku jen po advokátovi, pouze mě včera překvapil jeho přístup, že on by mi nevyplatil víc než by mu zbylo, tzn. jen polovinu ceny. Takže mě to zarazilo a přemýšlím, zda by nebylo lepší skutečně položky vyspecifikovat a chtít část po advokátovi a část po prodávajícím. Pokud bych Vás tím neotěžovala, mohu zaslat i případně přímo celou smlouvu o odvokátní úschově…

Zaím velmi děkuji. Hana Stejskalová

Odpověď na téma: Smlouva o advokatni uschove
Informace o uživateli: