smlouva o budoucí smlouvě u nové výstavby

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti smlouva o budoucí smlouvě u nové výstavby

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #61242 Reply

  Radek Janík

  Dobrý den, hodlám koupit obytné studio od developera. Lze náš vztah upravit smlouvou o budoucí kupní smlouvě když předmět ještě neexistuje a nelze ho tedy konkrétně specifikovat? V katastru bude zapsán n.z.prohlášení vlastníka až v budoucnu. Současná specifikace je pouze obecná. Nebyla by lepší rezervační smlouva a až bude rozestavěná a vymezená jednotka zapsaná v katastru pak sml.o sml.budoucí?

  Děkuji za odpověď

 • #61244 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, rezervační smlouva je především o tom, že zhotovitel stavby se zavazuje rezervovat Vám vybranou bytovou jednotku a zároveň se obě strany zavazují uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí, a to v relativně krátké době po uzavření smlouvy rezervační. Takže ohledně specifikace nemovitosti Vám rezervační smlouva situaci nijak výrazně neusnadní. Důležitá jsou spíše prohlášení a záruky, které ohledně stavby a převodu vlastnictví k bytu dává developer ve smlouvě (o smlouvě budoucí, v kupní), stejně jako ustanovení o tom, co se bude dít v případě vad na díle, prodlení developera s pracemi či převodem, smluvní sankce a penále, které Vám v takovém případě náleží apod. Ve skutečnosti je široce rozšířeným jevem, že smlouvy developerů jsou nastaveny v jeho prospěch. Hřeší na to, že zájemců, kteří uzavřou smlouvu bez výtek je většina. Budete-li tedy chtít smlouvy nějak individuálně upravit, záleží na tom, jak je developer, se kterým jednáte, solidní.

Odpověď na téma: smlouva o budoucí smlouvě u nové výstavby
Informace o uživateli: