smlouva o koupi bytu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti smlouva o koupi bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Rendiik a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #60272 Reply

  Petr N

  Dobrý den.

  Kupuji 3+1 starší panel, OV. Hledám právníka, který smlouvu přečte, a najde v ní nedostatky. Můžete mi doporučit někoho kdo je spolehlivý a ne moc drahý?

  Děkuji

 • #60274 Reply

  Šéfredaktor

  Dobrý den, nemohu Vám nikoho doporučit, neboť nevím, odkud jste; a ani by to nebylo možné.

  Podívejte se však na stránky České advokátní komory http://www.cak.cz, kde v seznamu advokátů si svého advokáta podle města a zaměření najdete.

  Mgr. Lucie Jindrová

 • #60275 Reply

  Květuše.B.

  Dobrý den.V naší městské části probíhá druhá vlna privatizace obecních bytů.V první vlně,před několika lety byly byty prodávány za "poměrně"nízké ceny a za podmínek,že nevlastníte jiný byt.

  V tomto období jsou nabízeny byty za podstatně vyšší ceny,a hlavně za úplně jiných podmínek!Nikdo nesmí vlastnit jiný byt,ale ani nemovitost určenou k trvalému bydlení,ani její většinový podíl na území hl.m.Prahy a středočeského kraje!Vztahuje se to i na rekreační objekty,tzn.chalupy a pod.

  Jedná se o Prahu 18.Mají na to právo?Prosím o odpověď,zda není porušován zákon o hospodaření s byty a zda je přípustné,aby podmínky nebyly nastaveny pro všechny stejně.V první vlně,kdy byla odkoupena podstatná část obecních bytů,žádná podmínka o vlastnictví rekr.objektů nebyla. Děkuji K.B.

  Děkuji mnohokrát.

 • #60276 Reply

  Rendiik

  Dobrý den, prodávám byt. Kupní smlouva je na určitou částku, kterou mi kupující uhradí ve 2. splátkách. V dodatku smlouvy je uvedeno, že první splátku uhradí hned a druhou část do konce měsíce. Když bude v prodlení uhradí pokutu, ale už se tam nepíše, co se bude dít, když to neuhradí… Zaniká automaticky tato kupní smlouva, když nedojde k jejímu naplnění? děkuji za informaci.

Odpověď na téma: smlouva o koupi bytu
Informace o uživateli: