smlouva o pronájmu pozemku

Forum Fóra Ostatní Obecné smlouva o pronájmu pozemku

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Dagmar Šimáková a poslední změna je stará 8 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #75504 Reply

  Nikol Rydvalová

  Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, kde bych mohla sehnat vzor ( pokud takový je) týkajíc se pronájmu. Budu si pronajímat pozemek ( zahradu) pro chovatelské účely a potřebuji s majiteli sepsat smlouvu,nevím však čeho přesně se držet. Děkuji za odpověď, Rydvalová

 • #75506 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, musíte se rozhlédnout po internetu anebo zajít do knihovny.

 • #75507 Reply

  Monika Siroka

  Dobrý den,

  před nějakou dobou jsme zjistili, že vlastníme pozemek, který používá firma bez pronájmu ke své činnosti. Kolik let zpětně můžeme účtovat nájemné, nikdy vzhledem k situaci nebyla uzavřená smlouva, má firma povinnosti nám hradit zpětně nájemné a současné nájemné. Jsou v tomto případě nějaké limity, co se týče ceny nájemného nebo se jedná o tržní nájemné. Jak postupovat? Velmi děkuji za odpověď.

  Široká M.

 • #75508 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jestliže nebyla uzavřena nájemní smlouva, z níž byste mohli u soudu úspěšně požadovat nájem za 3 roky zpětně, můžete se domáhat pouze plateb za užívání tohoto pozemku z titulu bezdůvodného obohacení a to za 2 roky zpětně. Doporučuji napsat jim výzvu, nebudou-li reagovat, zažalujte je. Vhodné bude obrátit se na advokáta.

 • #75509 Reply

  Brichta Christine

  Dobry den,

  bydlim v Nemecku a po smrti meho otce pred 2 lety jsem mimo obytneho domu zdedila spolecne s moji sestrou i nekolik pozemku. Tyto vsak, jak jsme zjistili, vyuzivaji jini. Jak postupovat pri vyreseni tohoto problemu, je mozne zadat najemne (pokud mozno i zpet), je nutne pozemky oplotit ap. Za informace bych Vam byla velice vdecna.

  Ch.Brichta

 • #75510 Reply

  Dagmar Šimáková

  Dobrý den,

  po koupi nemovitosti máme souhlas bývalého majitele k přenechání pronájmu části pozemku přilehlého naší zahradě.Tento pozemek je ve vlastnictví města, nicméně je nedílnou součástí celkové zahrady.

  Je možné, aby soused ( nebo kdokoli )také zažádal o koupi tohoto pozemku?

  V pronájmu ho nemáme, jako nový majitelé žádáme rovnou o koupi.

  Děkuji za odpověď

  Šimáková Dagmar

Odpověď na téma: smlouva o pronájmu pozemku
Informace o uživateli: