smlouva o reklamni spoluprace

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody smlouva o reklamni spoluprace

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jakub a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jakub

Dobrý den,

rad bych se zeptal, jestli mohu jako zivnostnik uzavirat ramcovou smlouvu o reklamni spolupraci dle Obcanskeho zakona v platnem zneni, s tim, ze v clanku honorar napisi, ze je vyplacen nezdanen a modelka (v tomto pripade) je povinna podat k mistne prislusnemu financnimu uradu prislusne danove priznani a svuj honorar si zdanit sama.

Chci to samozrejme z duvodu, abych nemusel uzavirat dohody a prijem jim danit sam. Pro jistotu podotykam, ze ne vsechny modelky maji zivnostensky list a mam, mimo jine, zivnostensky list na agenturni cinnost.

Dekuji moc za odpoved

• #54508 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

daňová povinnost v tomto případě vzniká oné modelce. Vy byste za ni hradil daň pouze tehdy, pokud by mezi Vámi existoval pracovně-právní vztah založený pracovní smlouvou.

• #54509 Reply

Jakub

Dobry den,

dekuji mockrat za odpoved. Slo mi o to zda-li je to vse pravne "ciste". Jsem rad, ze ano. To hlavni je tedy asi to, ze je to zalozeno na obchodnim pravu a ne pracovnim. Nikdo z rad mych znamych podnikatelu mi nebyl schopen odpovedet zda-li mohu vubec tuto ramcovou smlouvu uzavirat. Jiste oceni i oni, proze vest dohody s lidmi co nemaji zivnostenske listy je pomerne slozite a i zam. jsou na mzde z jejich pohledu kraceni.

Jeste bych mel jeden malicky dotaz. Ve smlouve pry musi byt uveden hodinovy honorar. Je problem, kdyz pote vyplatim jiny? Nebo se mam drzet toho co je ve smlouve a radeji hodiny "prizpusobit"

Dekuji mockrat

Odpověď na téma: smlouva o reklamni spoluprace
Informace o uživateli: