Smlouva o úschově

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Smlouva o úschově

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Escape a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Escape

Prosím o radu,

potřeboval bych poradit ohledně smlouvy o úschově. Kupuji byt a uzavíral jsem smlouvu o úschově s paní X. Jednání a změny probíhali elektronickou poštou, realitní kancelář a advokát nám vždy poslali smlouvy a my jsme je vždy konzultoval i s naším právníkem až jsme dospěli k finální verzi.

Včera proběhlo podepisování SMLOUVY O BUDOUCÍ SMLOUVĚ O PŘEVODU ČLENSKÝCH PRÁV A POVINNOSTÍ V BYTOVÉM DRUŽSTVU, DODATEK Č. 1 KE

SMLOUVĚ O BUDOUCÍ SMLOUVĚ O PŘEVODU ČLENSKÝCH PRÁV A POVINNOSTÍ A SMLOUVĚ O ÚSCHOVĚ. Takže dohromady 3 smlouvy. První dvě smlouvy byly v pořádku.

Problém nastal včera při smlouvě o úschově kde pan advokát vložil odstavec (o kterém nás vůbec neinformoval) kde uvádí:

————————-

vyplaceni bude provedeno tak ,ze castku 500.000kc prevede schovatel na ucet uschovy c.XXX, castku 66.160kc vyplati schovatel spolecnosti XXX na uhradu doplatku provize opravnene za zprostredkovani nabyti druzstevniho bytu na ulici… ve Vyskove od manzelu XXX a castku 323,840 kc vyplati schovatel prevodem na ucet opravneneho c.ú.

————————-

Jinak celková částka bytu je 990 000 tis.(890.000+100.000)

Domluva před tím byla že peníze dáme advokátovi a advokát až uvidí souhlas od města a družstva (jelikož se jedná o družstevní byt)že členská práva jsou převedeny na mě vyplatí peníze na účet p. XXX od které byt kupujeme. Ted je ve smlouvě uvedeno že peníze jdou někam na účet(můžou to být dluhy, hypotéky..). Můžete mi vysvětlit p.doktore jestli to má na něco vliv, ve své podstatě jsou po převedení členských práv peníze paní XXX od které byt kupujeme ale jde mi o podstatu věci, jestli je to možné a není to napadnutelné.

Děkuji mnohokrát

Odpověď na téma: Smlouva o úschově
Informace o uživateli: