Smlouva podepsaná elektronicky pdf

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Smlouva podepsaná elektronicky pdf

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 2 měsíce.

• Autor

S.D.

Já mám otázku, jsem OSVČ a podepsal jsem „smlouvu o poskytování služeb“ s firmou (s.r.o.). Smlouva byla podepsána elektronicky, kdy já jsem odeslal PDF dokument zákazníkovi a potom jsem dostal stejný podepsaný dokument od zákazníka mailem. Poskytoval jsem marketingové služby. Zákazník (s.r.o.) mi po nějaké době přestal platit za poskytnuté služby, ačkoliv před tím platby probíhaly bez problému.

Zákazník se teď staví k mé pohledávce z nezaplacené faktury tak, že PDF smlouvu neuznává, i když na základě této smlouvy mi před tím již proplácel faktury.

Samozřejmě jsem schopen doložit odvedenou práci a komunikaci se zákazníkem.

Uzná soud takovou "PDF" smlouvu? Smlouva má obyčejné podpisy, žádné časové certifikáty atd.

Děkuji předem

• #49735 Reply

Notářské Služby

V elektronické podobě dokumentu se podpis řeší prostřednictvím zaručeného elektronického podpisu.

Časové razítko se připojuje proto, aby bylo možné prokázat, že v době podpisu byl platný certifikát, o nějž se zaručený elektronický podpis opírá.

Takový dokument je možno konvertovat do listinné podoby autorizovanou konverzí. Další možností je odeslání datovou schránkou. Naskenovaný dokument zaslaný e-mailem je neprůkazný.

Odpověď na téma: Smlouva podepsaná elektronicky pdf
Informace o uživateli: