smlouva s realitní kanceláří

Forum Fóra Ostatní Obecné smlouva s realitní kanceláří

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Patrik Plecenik a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

Dan Tomek

Dobrý den,

chci se zeptat,když mám smlouvu s realitní kanceláří na zprostředkování prodeje nemovitosti a tam je na ní uvedená částka prodávané nemovitosti.Mohu třeba písemnou formou požádat realitní kancelář o zvýšení této částky???

Musí mě realitní kancelář vyhovět???

Je to přeci má nemovitost a já cenu za ni mohu stanovit a třeba i zvýšit,ne???

Za brzkou odpověd předem děkuji.

Tomek

• #76452 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

předpokládám, že obsahem smlouvy je i ustanovení o tom, jakým způsobem může dojít ke změně ceny – obvykle to však bývá opačně a cena se postupem času snižuje.

• #76453 Reply

Dan Tomek

Mám tam pouze uvedeno,že snížení musí být provedeno s písemným souhlasem vlastníka,ale jak to je se zvýšením ceny tam nemám.

Tak jak to je???

• #76454 Reply

Nemáte to tam zřejmě z důvodu, že (jak jsem již psala), ke zvyšování ceny obvykle nedochází a je to i logické. Přeci nezvýšíte cenu, když nebudete moci sehnat zájemce, ale logicky ji snížíte. A pokud se některý zájemce ozve, tak mu cenu zase nemůžete změnit tak, že ji zvýšíte.

Pokud byste přesto chtěl zvyšovat, tak analogicky stejným postupem jako u snížení = měla by to být písemná dohoda stran.

• #76455 Reply

Dan Tomek

A když realitní kancelář nebude souhlasit se zvýšením,třeba s obavami že se to neprodá a oni nebudou mít provizi tak to nemohu zvýšit???

• #76456 Reply

Vždy je to na dohodě – je však třeba vycházet z ceny uvedené ve smlouvě a tu jsem neviděla, takže těžko říci.

• #76457 Reply

Dan Tomek

A musím nemovitost prodat prvnímu zájemci kterého mě oni předloží,nebo mohu vyčkat třeba na lepší nabídku???

• #76458 Reply

Ale proto jste si to nechal zařizovat přes RK, aby ta to za Vás zajistila. Navíc, RK rozhodně nebude chtít čekat na nějakou výhodnou nabídku, když nikdy nevíte, zda přijde. Pokud budou mít najednou 2 zájemce a jeden sám od sebe nabídne víc, abyste mu dali přednost, tak ano, pak vezmou tu lepší nabídku. Jestliže ale bude zájemce 1, tak s ním začnou jednat a uzavírat smlouvy a nemovitost se přestane nabízet.

S Vašimi dotazy vůbec nechápu, proč jste tedy smlouvu s RK uzavíral … navíc, tyto všechny dotazy směřujte na ně a ne sem.

• #76459 Reply

Patrik Plecenik

Chcemsa opytat, ci musim vsetke pisomnosti so stavebnou firmou, alebo realitnou spolocnostou viest v jazyku ceskom (davat si vsetke dokumenty prelozit), alebo mozu byt napisane aj v slovencine.

Ide hlavne o pisomnosti typu: Vypoved plnej moci, alebo vypoved SOD (smlouvy o dilo), vyzva k vyuctovani, a pod.

Dakujem, Patrik.

Odpověď na téma: smlouva s realitní kanceláří
Informace o uživateli: