Smluvní pokuta ve smlouvě o smlouvě budoucí

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Smluvní pokuta ve smlouvě o smlouvě budoucí

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63792 Reply

  Lucie K.

  Dobrý den,

  při koupi rodinného domu jsme se ve smlouvě o smlouvě budoucí závazali, že bude uzavřena kupní smlouva k určitému datu (15.3.08), jinak že zaplatí strana, která svým konáním způsobila, že nebyla kupní smlouva podepsána, smluvní pokutu. Bohužel,jsme tento termín nesplnili, protože jsme museli čekat na přislíbení úvěru od banky, který měl financovat 75% ceny nemovitosti. Musíme tuto pokutu zaplatit, třebaže to, že jsme kupní smlouvu neuzavřeli v uvedeném termínu, nebylo způsobeno námi (kupujícími), ale zdlouhavým řízením finanční instituce???

  Předem moc děkuji za odpověď.

 • #63794 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  neznám sice přesné znění dané smlouvy, nicméně i když jste to fakticky nezpůsobili Vy, prodávajícího to vůbec zajímat nemusí a na zaplacení smluvní pokuty má zřejmě nárok. Bylo na Vás, abyste do smlouvy dali reálné datum. Jednoduše jste to Vy, kdo porušil podmínky smlouvy, lhostejno proč.

Odpověď na téma: Smluvní pokuta ve smlouvě o smlouvě budoucí
Informace o uživateli: