Smluvní pokuta

Forum Fóra Obchodní právo Internet Smluvní pokuta

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Bohuslava Tisovská a poslední změna je stará 5 let, 6 měsíců.

• Autor

Bohuslava Tisovská

Dobrý den,prosím o radu.V září jsem přes internet objednala náramek za 69,-Kč.Bohužel jsem jej zapoměla zaplatit,a dnes mi přišel dopis od vymahačské firmy,že mám zaplatit pokutu 1000,-Kč.Prý to měl prodejce v obchodních podmínkách,ano má to až teď,v té době to neměl.Pokuta se mi zdá vysoká-nepřiměřená.Já však žádnou smlouvu nepodepisovala,ano pri objednávce jsem nikde neklikala na to že souhlasím s podmínkama.Teď jsem přes heureku zjistila,ža je nás takhle vymáhaných více.Myslím,že se obchodník obohacuje jen těmito pokutami.Prosím poraďte,zda mám platit,zda má na to nárok.

Zde jsou jeho podmínky:

Každá objednávka je závazná (Občanský zákoník § 544-545, zákon č. 40/1964 Sb) dle našich obchodních podmínek. Zákazníci, kteří si objednají zboží a nezaplatí objednávku do 30ti dnu od objednani navzdory elektronickemu upominani, případně si následně nevyzvednou expedovanou zásilku na dobírku, budou zveřejněni v registru dlužníků a bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů na odeslání zboží

Odpověď na téma: Smluvní pokuta
Informace o uživateli: