snížená sazba minimální mzdy u ČID

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy snížená sazba minimální mzdy u ČID

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Boučková a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Boučková

Jsem domácká pracovnice a pobírám ČID.Zaměstnavatel,když má pro mne málo práce a tudíž si nemohu vydělat,tak mi nedoplácí do minimální mzdy do 8000,- Kč, ale jen do 75% minimální mzdy a odvolává se přitom na ZP, v kterém se uvádí, že jde-li o zaměstnance, který je poživatelem částečného invalidního důchodu, tak jsou stanoveny snížené sazby minimální mzdy a mzdových tarifů,a to ve výši:75 %. Jenže tady nejde o to, že bych já nestačila odvést svou práci, ale prostě mi zaměstnavatel nepřiveze dostatek práce, takže mám práce v měsíci místo na cca 22 prac.dnů jen ve skutečnosti např. na 9 prac. dnů – a kolikrát do toho zapadají soboty a neděle. Mohou mi i tak podle ZP snižovat sazbu minim. mzdy, i když to není z mé viny? Děkuji.

• #58434 Reply

Berta Nováková

9 pracovních dnů za 75% platu? To se Vám nelíbí? Zbylých 21 dnů věnujte intenzivnímu hledání něčeho dalšího 😉

• #58435 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, toto se řídí nařízením vlády č.567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí. Nejde o to, kolik práce Vám je nebo není přidělováno, ale o to, že máte jistou míru vlivů omezujících pracovní uplatnění a v tomto případě stanoveno, že minimální mzda poživtatele ĆID je činí 75% základní sazby. A zaměstnavatel toho využívá. S tím nic nezmůžete.

• #58436 Reply

Boučková

Budete se divit, ale nelíbí. Brát 75% minimální mzdy, to není mzda.Potřebuji si vydělat, ne sedět doma a brát almužnu. Jen jsem chtěla vědět, zda na to mají nárok. Jinak – práci opravdu hledám, jen jsou problémy se zaměstnavatelem – on mne totiž platí podle minimální mzdy z r. 2002 – dělám v úkolu a výpočet úkolové hrubé mzdy stále vypočítávají podle výpočtu z roku 2002, kdy minim. mzda byla jen 5700. Takže, abych dosáhla ne dnešní minimální mzdu 8000,- Kč, musím vlastně udělat zadarmo téměř o polovinu práce navíc! Ale to už je jiný problém, který se snažím už déle a bez úspěchu se zaměstnavatelem řešit.Děkuji za odpověď.

• #58437 Reply

Boučková

Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď na téma: snížená sazba minimální mzdy u ČID
Informace o uživateli: