Snížení hodnoty bytu o spol. rozvod teplé vody.

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Snížení hodnoty bytu o spol. rozvod teplé vody.

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Spáčil a poslední změna je stará 1 rok, 11 měsíců.

• Autor

Spáčil

Dobrý den, jsem vlastníkem bytu v OV ve městě Brno. Dům je postaven r.2006, byl užíván 1. majitelem do 07/2014. Od té doby jsem 2. majitelem já. Za bytem je výměníková stanice tepla. Je umístěna v místnosti u spol. chodby. Z ní vede trubkou rozvod teplé vody před strop v mém bytě. Za mými dveřmi od bytu přes celou šíři chodby a přes stropní prostor v koupelně. Nejenom, že z tohoto vedení teplé vody je ozývá hluk od proudící vody po 24h denně, ale mám pocit, že toto snížení stropu přes dvě moje místnosti snižuje užitnou hodnotu bytu. Předseda spol. vlastníků jednotek na můj dotaz řekl, že záleží co je zapsáno v katastru, aby se to vůbec začalo řešit. Zda to tam opravdu má být nebo nemá. Představoval bych si, aby se toto vedení teplé vody posunulo/přezdilo před můj byt u stropní části, na místo uvnitř mého bytu. Poraďte mi prosím jaké kroky pro zjištění mám podniknout. Předpokládám, že v (někde existující) stavební dokumentaci to bude takto zakresleno, že to má být na tomto místě. Nezbavím se ale dojmu, že tyto společné rozvody teplé vody po domě/stupačce nemají v mém bytě co dělat. Děkuji. Spáčil

Odpověď na téma: Snížení hodnoty bytu o spol. rozvod teplé vody.
Informace o uživateli: